شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 19:50 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1731077
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:

خسارت بارش تگرگ و باران به مزارع کشاورزی در رشتخوار/ ۳۸ میلی متر باران در رشتخوار بارید

خسارت بارش تگرگ و باران به مزارع کشاورزی در رشتخوار/ ۳۸ میلی متر باران در رشتخوار بارید
اعظمی گفت: پس از بارش های رگباری باران و تگرگ شدید که منجر به جاری شدن سیلاب در اطراف روستای احمدآباد رشتخوار شده بود، متاسفانه خسارت هایی به بخش کشاورزی این شهرستان وارد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار در گفت و گو با  صبح توس؛ گفت: در اثر بارندگی هایی شدید روزهای اخبر در روستای احمدآباد جاری شدن سیلاب باعث خسارت به بخش هایی از کشاورزی در این منطقه شد، که میزان خسارات توسط کارشناسان در حال بررسی است.

اعظمی مواردی را جهت مقابله با وقوع گونه حوادث عنوان کرد و گفت: دردرجه اول نقش مهم بند های خاکی در جلوگیری از وقوع سیل و فرسایش خاک بسیار مهم است و بند های خاکی همچون یک تله رسوب گیر عمل کرده و خسارات ناشی از سیلاب ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 مدیر جهاد کشاورزی رشتخواربحث تغییر اقلیم را حتمی عنوان کرد و یادآور شد: تغییر اقلیم نقش مهمی در افزایش خسارت های وارده دارد و لذا  باید کشاورزان و دولت  برنامه های بلندمدت خود را همسو با این تغییرات  در بحث کشاورزی اصلاح کنند و به عنوان نمونه  با توجه به موارد فنی ده ساله گذشته از ارقامی استفاده شود که مقاوم باشند.

وی در ادامه، بیان داشت: بحث دیگردر کاهش اثر خسارت های این چنینی استفاده ازدانش است، مانند استفاده از سایبان و استفاده از دستگاه ضد تگرگ، وهمچنین توجه به بیمه محصولات که در جهت  کاهش و جبران خسارات باید به جدیت توسط کشاورزان دنبال شود.

طی اعلام هواشناسی شهرستان در طی 48 ساعت گذشته با بارش 14.3  و 23.7 میلی متری در دو روز بالغ بر حدود 40 میلی متر باران توسط ایستگاه هواشناسی رشتخوار به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731077
ارسال نظر
نظرات