شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:01 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1731132
جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

آزاد شدن ۱۵ زندانی جرائم غیرعمد به همت بسیج در راستای نهضت کمک مومنانه

آزاد شدن ۱۵ زندانی جرائم غیرعمد به همت بسیج در راستای نهضت کمک مومنانه
عسگری گفت: در مجموع و در راستای نهضت کمک مومنانه ۱۵ زندانی بدهی های آنها پرداخت شد که این کار با تکیه بر ظرفیت های اقشاری بسیج و هدایت های سپاه روح الله انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ محمد رضا عسگری جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عصر امروز در نشست نهضت آزاد سازی زندانیان با اولویت جرائم غیر عمد(قرارگاه مرکزی شهید سلیم قنبری) به شکل ویدئو کنفرانسی با حضور سردار سید قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: یکی از اقدامات خداپسندانه در بسیج و سپاه آزادی زندانیان غیرعمد است که از سال های قبل شروع شده و در طی یک سال گذشته و در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در نهضت کمک مومنانه این اقدام شتاب بیشتری به خود گرفته است.

وی افزود: توجه به کرامت انسان و رفع مشکلات افرادی که به دلیل عدم تمکن مالی دچار مشکلاتی شده اند مهمترین رویکرد بسیج در آزادی زندانیان است که قطعا این اقدام می تواند آثار و برکات فراوانی برای جامعه داشته باشد.
 
عسگری اظهار کرد: نجات افرادی که مشکلات مالی برای آنها ایجاد شده و تلاش برای باز اجتماعی شدن آنها علاوه بر اینکه می تواند در راستای کاهش آسیب های اجتماعی موثر واقع شود می تواند در تولید و اقتصاد کشور نیز موثر واقع شود.
 
وی بیان کرد: بسیج و سپاه در استان مرکزی در طی سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در راستای آزادی زندانیان انجام داده که برکات فراوانی داشته و در واقع اقدامات برای آزادی زندانیان در دو بعد فرهنگی و عملیاتی انجام شد.
 
جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: از جمله اقدامات فرهنگی که برای آزادسازی زندانیان انجام شد ترویج فرهنگ صلح، سازش، ازخودگذشتگی و ایثار است که ترویج و توسعه این فرهنگ برای جامعه یک ضرورت محسوب می شود و همه باید تلاش کنیم تا فراگیر شود.
 
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشگی که یکی از شاخصه های آن صلح وسازش است،گفت: این کار نیاز به کارهای بنیادین فرهنگی دارد و لازم است همه در این راستا مشارکت وهم افزایی داشته باشند.
 
جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: همچنین اقدام عملیاتی که برای آزادسازی زندانیان در استان مرکزی انجام شد پرداخت بدهی های زندانیان بود که در این راستا همه ظرفیت ها پای کار آمد و اقدامات خوبی انجام گرفت که در ماه مبارک رمضان امسال بدهی ۳ زندانی غیر عمد پرداخت شد که مجموع رقم آنها بیش از یکصد و پنجاه میلیون تومان بوده است.
 
وی ادامه داد: همچنین در مجموع و در راستای نهضت کمک مومنانه ۱۵ زندانی بدهی های آنها پرداخت شد که این کار با تکیه بر ظرفیت های اقشاری بسیج و هدایت های سپاه روح الله انجام شد.
 
عسگری گفت: اقشار بسیج ظرفیت های بسیار گسترده ای دارند که خوشبختانه امروز شاهد انجام فعالیت های گسترده در سایر عرصه ها توسط بسیج هستیم و آزادی زندانیان غیرعمد نیز یکی از اقداماتی است که باید با کمک مردم و خیرین بیشتر مورد توجه باشد.
 
وی خاطر نشان کرد: آزادی زندانیان با جرائم غیرعمد در اقتصاد کشور بسیار اثرگذار است چرا که یک زندانی به جای اینکه برای آن سرانه و هزینه های نگه داری در زندان انجام شود میتواند در بیرون از زندان به تولید و اقتصاد کشور کمک کند.
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1731132
ارسال نظر
نظرات