شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:28 منتشر شده در مورخ: 1400/02/16 شناسه خبر: 1731221
امام جمعه بهاباد:

اسرائیل حافظ منافع استکبار در منطقه/ رژیم صهیونیستی از درون در حال فروپاشی است

اسرائیل حافظ منافع استکبار در منطقه/ رژیم صهیونیستی از درون در حال فروپاشی است
حجت‌الاسلام بشکانی گفت: دنیای سیاسی، نظامی‌گری و اعتقادی اسرائیل متزلزل شده و در حال فروپاشی و نابودی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به روز قدس و گرامیداشت این روز، با بیان اینکه برای پیگیری مسئله فلسطین و رژیم اشغالگر قدس باید بیشتر به صورت عمقی به این مسائل پرداخت، گفت: یکی از نکاتی که مطرح می‌شود این است که در تقریباً 80 سال پیش، جمعیتی که به دنبال پیدا کردن مأوا و مسکن برای یهودیان سرگردان بودند ابتدا مکانی در افریقا را برای آنها در نظر گفتند اما چرا بعد از آن، این یهودیان را به غرب آسیا کشاندند و این منطقه را برای آنها انتخاب شد.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که فلسطین منطقه‌ای است که از 2500 سال پیش تاکنون اقوام  مختلفی از جمله اقوام فلسطینی، مسیحی و یهودی آنجا زندگی می‌کردند و در کتاب کارنامه استعمار که نوشته یکی از وزرای فرهنگ کشور و کتاب بسیار تحقیق و پژوهشی است به مسئله فلسطین اشاره شده است و می‌توان از آن به صورت عمیق به مسئله فلسطین پی برد.

امام‌جمعه بهاباد عنوان کرد: اینکه چرا سازمان ملل قطعنامه تقسیم فلسطین را تصویب کرد مسئله دیگری است و از روزی که این قطعنامه را تصویب کرد و اسرائیل وارد منطقه شد به نام اینکه زمین‌های مردم را خریده‌اند دست به قتل و غارت و آدم کشی زدند که از آنها می‌توان موشه دایان، گلدا مایر، بن گورین و ... را نام برد که از اولین جنایتکاران اندیشه صهیونیسم بودند.

بشکانی ادامه داد: رژیم اشغالگر قدس در طول تقریباً 60 سالی که برپا شده است دست به جنایت و آدم کشی زده است و در این 20 سال جمهوری اسلامی آن را مهار کرده است، این رژیم قبلاً نبوده و بر مبنای تخریب دیگران به وجود آمده است 5 میلیون فلسطینی را آواره کرده است که در خارج از فلسطین و در کشورهایی چون سوریه، لبنان و اردن آواره هستند، این جمعیت خفته و خوابیده فلسطین اکنون در سراسر دنیا بیدار شده‌اند.

وی گفت: وقتی انقلاب اسلامی هنوز تشکیل نشده بود علامه مطهری در کتاب احیا و تفکر دینی به بحثی در خصوص رژیم صهیونیستی پرداخته است و باز علامه طباطبایی، مرحوم آیت‌الله زنجانی و مرحوم علامه مطهری سه‌نفری صندوق حمایت از ملت فلسطین تشکیل دادند که این موضوع به اواخر دهه پنجاه برمی‌گردد و حتی شهید مطهری به این خاطر دستگیر هم شدند.

امام‌جمعه بهاباد گفت: وقتی انقلاب اسلامی تشکیل شد اولین کاری که کرد سفارت اسرائیل را تعطیل کرد و سفارت فلسطین را در تهران ایجاد کرد و از آن روز تمام آگاهان سیاسی، عمیق به مسائل دنیا نگاه کردند و متوجه شدند که جمهوری اسلامی نظامی توفنده نماد استعمار را در هم می‌پیچد.

وی با بیان اینکه اسرائیل به عنوان یک کشور در خاورمیانه محسوب نمی‌شود و به وجودش به خاطر حفظ کل منافع استکبار در این منطقه است، تصریح کرد: تا زمانی که رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد هیچ کشور اسلامی در منطقه ما، روی خوش نخواهد دید.

بشکانی افزود: همین داعش که شهید حاج قاسم سلیمانی بنیانشان را ریشه‌کن کرد اکثراً در اسرائیل مداوا می‌شدند همین الان در کشور آذربایجان یا در کشوری مثل کردستان عراق، اسرائیل پشت مرزهای ما پایگاه دارد اما جمهوری اسلامی با مهیاکردن جبهه مقاومت کاری کرده است که اسرائیل دور خودش دیوار بکشد و آگاهان سیاسی می‌دانند کشوری که دور خود دیوار می‌کشد به این معنی است که نمی‌تواند از خود نگهبانی بدهد پس به کجا می‌خواهد تجاوز کند؟!.

وی گفت: بزرگترین قدرت اسرائیل بمب و قدرت نظامی آن است اما رژیمی که در جنگ 33 روزه لبنان و 22 روز فلسطین شکست بخورد از نظر سیاست بین‌الملل در حال سقوط است وقتی یک رژیم مستقر  و پر مدعای تا دندان مسلح و دارای بهترین تکنولوژی از گروه‌هایی که شاید پایگاه ملتی داشته باشند ولی هیچ پایگاه دولتی ندارند و وزیر و وکیل نیستند شکست بخورد یعنی این رژیم از درون در حال فروپاشی است.

بشکانی تصریح کرد: این فروپاشی از درون در رژیم صهیونیستی بر مبنای مقاومت مردم و بیهوده بودن فرهنگ صهیونیستی است، اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید به نظرم بیشتراز جنبه عرفان و معنویت خاصی باشد که نصیب ایشان شده است و با محاسبات عادی حرف‌های زیادی در خصوص سقوط و فروپاشی اسرائیل می‌توان مطرح کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون کشورهای دنیا و هم سازمان ملل متوجه شده‌اند که این رژیم صهیونیستی جنایتکار است برای نم.نه اسرائیل در کشور آرژانتین انفجار انجام داده بود اسم جمهوری اسلامی اما طی تحقیقاتی که انجام شد، پی بردند که کار اسرائیل است. رژیمی که مبنای خود را بر کشتار و آدم کشی بگذارد دوام نمی‌آورد و این در شاکله رژیم صهیونیستی است.

امام جمعه بهاباد گفت: آن چه نیاز داریم و ز غافل هستیم اتحاد ملت‌ها در حوزه سیاسی است، باید همه اندیشمندان و دولت‌ها، حداقل از نظر سیاسی جبهه متشکل را علیه اسرائیل تشکیل بدهند که از همه مهم‌تر جبهه مقاومت است که امروز بسیج نیروی جبهه مقاومت در لبنان، فلسطین، یمن، عراق و در ایران تشکیل شد و پیروزی این جبهه قدرتمند را در مقابل داعش که از 90 کشور در داخل و خارج سوریه حمایت می‌شد مشاهده کردیم.

بشکانی ادامه داد: حداقل 40 کشور به صورت مستقیم به داعش کمک کردند اما در برابر جبهه مقاومتی که تنها دولتی که آن را به رسمیت می‌شناسد دولت جمهوری اسلامی است و هیچ دولت دیگری عملاً آن را به رسمیت نمی‌شناسد شکست خورد این نشان می‌دهد که دنیای سیاسی، نظامی‌گری و اعتقادی اسرائیل متزلزل شده و در حال فروپاشی و نابودی است. شاید نسل اول رژیم اسرائیل خیلی تلاش کردند اما نسل بعدی آن حاضر نیستند جان فدا شوند و به همین خاطر با کوچکترین انفجاری پا به فرار می‌گذارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731221
ارسال نظر
نظرات