شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1400/02/16 شناسه خبر: 1731224
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان چابهار:

انتخابات۱۴۰۰، مهمترین رویداد در تحقق گام دوم انقلاب است/پرهیز از دوقطبی کردن جامعه؛ رمز مشارکت حداکثری

انتخابات۱۴۰۰، مهمترین رویداد در تحقق گام دوم انقلاب است/پرهیز از دوقطبی کردن جامعه؛ رمز مشارکت حداکثری
حجت الاسلام خداداد بامری گفت: همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شاهد ایجاد دوقطبی سازی در جامعه هستیم، مردم نباید به شایعات و دوقطبی سازی ها توجهی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام خداداد بامری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران نظام مردم سالاری دینی بوده و دارای دو ُبعد مردم‌سالاری و جمهوریت در گام بعدی اسلامیت و دینی است.

وی افزود: در بُعد اول، نظام مردم سالاری دینی بدان معناست که مردم در این نظام و انقلاب همه کاره بوده و نقش اساسی و محوری را ایفا می کنند، به طوری که در تمام مراحل انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته و دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: اگر نگاهی به تاریخ بیندازیم، از زمان شکل گیری این نظام تا پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به این موضوع پی می بریم، به خصوص در مبارزاتی که قبل از انقلاب با محوریت روحانیت و حضرت امام راحل(ره) داشتیم مردم توانستند این نهضت و انقلاب را به پیروزی برسانند.

وی تصریح کرد: بعد از شکل گیری نظام مردم سالاری دینی و انقلاب اسلامی، نوبت به ایجاد نظام سیاسی است، که در چارچوب و جهت، نظام حاکمیتی و سیاسی مشخص شود، در این عرصه هم مردم حرف اول را می زنند.

جلوه هایی از مردم سالاری دینی

بامری گفت: در این مرحله، مردم محوریت شکل گیری نظام سیاسی را دارند آن هم با آرای بالایی که در رفراندوم، همه پرسی و حضور بیش از ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی ایران، "آری" گفتند.
 
وی اظهار کرد: در شکل گیری نظام سیاسی، مردم محور بوده و نقش اساسی را دارند، چرا که به جمهوری اسلامی رای دادند و در رفراندوم و همه پرسی که نسبت به قانون اساسی بود مشارکت کرده و در دو سال اول شکل گیری انقلاب، مردم در انتخاب‌ رئیس جمهور، اعضای شورای خبرگان رهبری، اعضای مجلس شورای اسلامی مشارکت کرده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت سپاه شهرستان چابهار ادامه داد: در مرحله سوم، در انتخاب مسئولین تراز اول کشور باز هم مردم نقش اول را دارند، آنها هستند که با برگزاری انتخابات و شرکت در پای صندوق‌های رای، مسئولین تراز اول را به صورت مستقیم و غیر مستقیم انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: یکی از مراحل و جاهایی که مردم نقش اساسی را در نظام مردم سالاری دینی بر عهده دارند، انتخاب مسئولین است که تاکنون انتخابات‌ مختلف و زیادی برگزار شده و در تمام آنها مردم‌ مشارکت و حضور قابل توجهی داشته اند.

وی تصریح کرد: کشورهایی که از حقوق بشر، دموکراسی و امثال اینها حرف زده و همیشه مدعی این موضوع بوده و هستند، مشارکت مردم شان در انتخابات ۳۰ تا ۴۰ درصد است اما در این ۴۲ سالی که از عمر پر برکت انقلاب اسلامی می‌گذرد انتخابات هایی که برگزار کردیم با حضور حداکثری مردم بوده است.

انتخابات برای کشور و ملت فرصت و برای دشمن تهدید است

بامری اذعان کرد: انتخابات فرصتی برای ملت بوده و حق ملت ایران است، باید از این فرصت بهترین استفاده را کرد چرا که دشمنان این ملت و انقلاب اسلامی به دنبال آن هستند که این فرصت را به تهدید تبدیل کنند.

وی خاطر نشان کرد: همیشه در انتخابات حتی در دوره های قبلی دشمنان تلاش کرده تا با نقشه ها و ترفندهای مختلف مشکلات و خللی ایجاد کنند که تاکنون موفق نشده اند زیرا حضور حداکثری مردم در صحنه جواب آنها را داده است.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: ما مردم و ملتی فهیم و با بصیرت داریم، همیشه هر وقتی نظام، نهضت و انقلاب نیاز به حضور آنان در صحنه داشته با توکل بر خدا با بصیرت در انتخابات، راهپیمایی ها یا حضور در صحنه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی واجتماعی اعلام حضور کرده اند.

دستاوردهای و فواید انتخابات برای ملت، کشور و انقلاب

وی بیان کرد: این انتخابات هایی که برگزار می‌شود و حضور حداکثری مردم در صحنه دستاوردها و فوایدی برای ملت، کشور و انقلاب دارد، یکی از آنها تاثیر گذاری مردم در سرنوشت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است مردم هستند که با شرکت در انتخابات سرنوشت چهار سال آینده خود را مشخص می کنند.

بامری افزود: ایجاد مصونیت برای ملت و کشور یکی دیگر از دستاوردهای انتخابات و حضور حداکثری مردم است، ملت ایران این بار هم حضور حداکثری خواهند داشت؛ کشورهای دیگر نگاه می‌کنند این ملت با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب همچنان پای آن ایستاده و با حضور حداکثری ۷۰ الی ۸۰ درصدی خود در صحنه انتخابات حضور دارند، این حضور حداکثری باعث اقتدار، سربلندی وعظمت ملت ایران و بیمه شدن کشور است.

وی تاکید کرد: حضور حداکثری مردم عاملی مهم برای خنثی سازی نقشه شوم دشمنان و یکی دیگر از فواید و دستاوردهای انتخابات است، این ملت دشمنانی دارد که همیشه به دنبال برنامه ریزی و نقشه کشیدن برای ناامیدی و معکوس کردن آنها هستند تا در صحنه انتخابات شرکت نکرده و حضور کمرنگ داشته باشند؛ اما حضور حداکثری مردم در این صحنه نقشه دشمنان را نقش بر آب کرده است.
 
مشارکت حداکثری در انتخابات ابطال کننده نقشه دشمنان است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت سپاه شهرستان چابهار ادامه داد: یکی دیگر از مراحلی که مردم نقش محوری و اساسی در نظام مردم‌سالاری دینی دارند این است که، مسئولین نسبت به آنها مکلف هستند، این نظام مردم سالاری دینی است و مسئولین باید در برابر آنها پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: در نظام مردم سالاری دینی مردم ولی نعمت و مسئولین وکیل و خدمتگزار هستند، بر این اساس مسئولین باید قدر این ولی نعمتان را بدانند و به دنبال رفع مشکلات کشور و مردم باشند؛ مردم از مسئولین انتظار دارند که مشکلات را با اتکا به داخل برطرف کنند.

انتخابات ۱۴۰۰ و سهم مردم در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

بامری اذعان کرد: یکی دیگر از مراحلی که مردم نقش اساسی دارند این است که در اعتلا، پیشرفت و توسعه کشور از فکر و عمل و نظر آنها استفاده می‌شود، همچنین اگر اتفاقات، حوادث یا تحولاتی در هر عرصه‌ای برای کشور به وجود می‌آید مردم در جریان قرار گرفته و مطلع می‌شوند چون مردم مَحرم و صاحب انقلاب و نظام هستند، در چنین مواقعی بسیج شده آن مشکل و اتفاق را برطرف می‌کنند؛ در صحنه های مختلفی که تاکنون داشته ایم این مهم را به خوبی دیده و لمس کرده ایم.

وی گفت: امروز در گام دوم انقلاب و در دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم و انتخابات پیش رو خیلی اهمیت دارد، به این علت که اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب و در دهه پنجم است؛ انتظار است ملت ایران همچون همیشه حضور حداکثری در این صحنه داشته و امیدوار باشند زیرا ترویج ناامیدی از اقدامات دشمن است.

این مقام مسئول اذعان کرد: بعد از حضور حداکثری ملت ایران باید نسبت به انتخاب اصلح بر اساس ملاک و معیار هایی که رهبر انقلاب بیان کردند، دقت کنند.
 
مردم به دوقطبی سازی  وشایعات اهمیت ندهند

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: هرچه به انتخابات نزدیک می شویم احتمال ایجاد دو قطبی سازی بیشتر است مردم توجهی به این دو قطبی سازی ها نداشته باشند، خودمان ملاک و معیارها و آنچه که در بیانات رهبر است را هوشمندانه و آگاهانه انتخاب کنیم.

بامری یکی از برنامه‌هایی که دشمنان این ملت و انقلاب اسلامی همیشه داشته و دارند خصوصاً در آستانه انتخابات را "شایعات" دانست و از مردم خواست تا به شایعات نیز توجهی نکنند، زیرا نظام ما نظام مردم سالاری دینی بوده و مردم از اول تاکنون در همه مراحل این نهضت و انقلاب اسلامی نقش محوری و اساسی در آن ایفا کرده اند.

 این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در انتخابات پیش رو علاوه بر اینکه خود با قوت مشارکت کرده و دیگران را دعوت به حضور خواهیم کرد، بلکه باید روشنگری و بصیرت افزایی ‌کنیم تا مردم به تبلیغات دشمن اهمیت نکرده و با حضور حداکثری خود نقشه شوم دشمن را برملا و خنثی کنند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731224
ارسال نظر
نظرات