شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1400/02/16 شناسه خبر: 1731226
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی:

سختگیری‌های بروکراتیک باعث کاهش تولید می شود/ التهاب دوباره در انتظار بازار مرغ؟

سختگیری‌های بروکراتیک باعث کاهش تولید می شود/ التهاب دوباره در انتظار بازار مرغ؟
بزچلویی گفت: برخی سختگیری های بروکراتیک و اداری که هزینه هنگفتی را روی دست مرغدار می گذارد، باعث می شود تا علی رغم شعار سال، تولیدکننده رغبتی برای تولید مرغ نداشته باشد و نهایتا تولید این محصول کاهش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد بزچلویی مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت مرغ در استان مرکزی گفت: در حال حاضر با توجه به بهبود وضعیت نهاده ها، وضعیت مرغ هم بهتر شده ولی با توجه به مشکلاتی که طی ماه های اخیر بارها انجام شده، مرغدار اطمینانی به یکسان بودن شرایط ندارد.

وی افزود: در حالی که در این ایام وضعیت نهاده ها مناسب است ولی در مقاطع قبلی وضعیت اصلا خوب نبود و معلوم نیست چرا این اتفاق می افتد. این باعث می شود تا مرغدار اطمینان خاطر جهت جوجه ریزی نداشته باشد و میزان تولید کاهش یابد و به تبع مشکلاتی مانند افزایش قیمت مرغ در بازار به وجود بیاید.

بزچلویی ادامه داد: مشکل دیگر مرغدار عدم تخصیص به موقع نهاده برای جوجه هاست. به این صورت که بعد از جوجه ریزی، مقدار نهاده مورد نیاز در سامانه بازارگاه به مرغدار اختصاص می یابد ولی تا او بخواهد این میزان را خریداری کرده و تحویل بگیرد، چند هفته و بعضا تا یک ماه طول می کشد. در طی این مدت جوجه ها نیاز به غذا دارند و مرغدار مجبور است این نهاده را از بازار آزاد با قیمت های بالاتر خریداری کند و نهایتا ضرر کند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی با اشاره به علت عدم وجود نهاده دولتی و وجود آن در بازار آزاد، گفت: شرکت هایی که نهاده دولتی را از آن ها می خریم، معمولا مقدار کمتری از آنچه سفارش دادیم تحویل می دهند و مقدار کم شده را با قیمت بیشتر در بازار آزاد به فروش می رسانند.

سختگیری های بروکراتیک باعث کاهش تولید می شود

وی با انتقاد از سختگیری های صورت گرفته برای مرغداری ها، گفت: برخی سختگیری های بروکراتیک و اداری که هزینه هنگفتی را روی دست مرغدار می گذارد (مانند دیوارکشی اطراف مرغداری) باعث می شود تا علی رغم شعار سال، تولیدکننده رغبتی برای تولید مرغ نداشته باشد و نهایتا تولید این محصول کاهش یابد.

بزچلویی با بیان اینکه جوجه ریزی نسبت به قبل از عید نوروز بهتر شده، گفت: افزایش قیمت جوجه یکروزه از حدود ۳هزار تومان به حدود ۷هزار تومان نیز علت دیگری است که باعث افزایش هزینه ها و ضرر مرغدار می شود که نیاز است تا مسئولین به این حوزه ورود کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی در پاسخ به این سوال که با توجه به قیمت دستوری ۲۴۹۰۰ تومان، قیمت تمام شده برای مرغدار چقدر می شود، گفت: در حال حاضر با توجه به قیمت جوجه یکروزه که به حدود۷هزار تومان رسیده، هر کیلو مرغ هنگام کشتار حدود ۱۸هزار تومان برای مرغدار تمام می شود که اگر قیمت جوجه یک روزه به قبل برگردد، قیمت مصوب ۲۴۹۰۰ تومانی برای مرغدار صرفه اقتصادی دارد.

بزچلویی تولید جوجه را نسبت به تقاضای کشور کم دانست و گفت: همین باعث کاهش عرضه و افزایش قیمت جوجه یکروزه شده است.

قیمت مرغ پس از ماه رمضان افزایش خواهد داشت

وی افزود: بنظر می رسد پس از پایان ماه رمضان با توجه به احتمال کاهش شیوع کرونا و باز شدن رستوران ها و افزایش سفرها، تقاضا برای مرغ بیشتر شود و همین باعث افزایش قیمت احتمالی این محصول شود. علت دیگر افزایش احتمالی قیمت مرغ، قیمت پایین تر آن نسبت به دیگر محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز و شیلات است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1731226
ارسال نظر
نظرات