شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 13:25 منتشر شده در مورخ: 1400/02/16 شناسه خبر: 1731299
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی؛

تاکسی‌های گردشگری در شیراز فعال می‌شوند

تاکسی‌های گردشگری در شیراز فعال می‌شوند
با همکاری شرکت‌های حمل‌ونقل گردشگری در کلان‌شهر شیراز تاکسی‌های گردشگری فعال می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شیرازه،سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: راه‌اندازی این نوع تاکسی‌ها نه تنها تأثیر به‌سزایی در توسعه گردشگری استان دارد بلکه به مقوله اشتغال زایی هم کمک می‌کند.

جمشید معینی، افزود: تاکسی‌های گردشگری از زیرساخت‌های مهم در صنعت گردشگری است و جای‌خالی چنین زیرساختی در استان به خصوص شهر شیراز همچنان احساس می‌شود.
 
معینی بیان کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته با توجه به اینکه شیراز شهر توریستی است و یکی از اولین اولویت‌ها و مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی است از این‌رو فعالیت تاکسی‌های گردشگری یک ضرورت در این شهر است.
 
او به رویکرد جدید تاکسی‌های گردشگری در شیراز اشاره کرد و گفت: در واقع رانندگان تاکسی‌های گردشگری نخستین افرادی به شمار می‌روند که با گردشگران در ارتباط و هم‌صحبت هستند از این‌رو ضروری است که رانندگان تاکسی‌ها مسلط به یک یا دو زبان خارجی باشند.
 
معینی با بیان این‌که نصب تاکسی‌متر و همچنین مانیتور برای معرفی بهتر جاذبه‌های گردشگری از جمله مواردی است که باید در تاکسی‌های گردشگری لحاظ شود، ابراز کرد: سال‌ها قبل رنگ تاکسی‌های شیراز سفید و سبز بود و بعد‌ها با گذشت زمان رنگ تاکسی‌ها تغییر کرد و زرد رنگ شدند، اما با توجه به اینکه رنگ تاکسی‌های قدیمی شیراز برای مردم این شهر و حتی گردشگران نوستالژی و خاطره‌انگیز است در نظر داریم تاکسی‌های گردشگری با همان شکل و شمایل قدیمی فعالیت کنند.
 
معینی با تاکید بر اینکه فعالیت تاکسی‌های گردشگری در مبادی ورودی شهر و کنار جاذبه‌های گردشگری خواهد بود، گفت: در نظر داریم فعالیت این تاکسی‌ها به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی باشد و این مهم تنها با همکاری شرکت‌ها و سازمان‌ها و ارگان‌های فرهنگی و اجرایی شهری و گردشگری مربوطه حاصل می‌شود و در این راه همکاری جدی و مؤثر این نهاد‌ها را خواستاریم.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1731299
ارسال نظر
نظرات