شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1400/02/16 شناسه خبر: 1731304
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد خبر داد:

برنامه ریزی برای اشتغال بیش از ۲هزار یزدی در سال جاری

برنامه ریزی برای اشتغال بیش از ۲هزار یزدی در سال جاری
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد گفت:در سال ۱۴۰۰برای ۲هزارو۳۵۰نفراشتغال زایی در سطح استان انجام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از یزد رسا،ظهر امروز مجید صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ۱۷اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی اظهار داشت:در سال۱۴۰۰با ایجاد ۱۰۰صندوق قرض الحسنه جدید و دایر کردن ۱۵تعاونی شرایط برای اشتغال بیش از یک هزارنفر فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری با افتتاح و بهره برداری از۱۹۸پروژه کوچک وبزرگ زمینه اشتغال۳۰۰نفر دیگر نیز به این ترتیب فراهم خواهد شد و همچنین با دایر کردن۷۰۰کارگاه برای قطب های استان ، زمینه اشتغال ۱۰۵۰نفر دیگر فراهم که در مجموع در سال۱۴۰۰شرایط برای اشتغال۲هزار و۳۵۰فراهم خواهد شد.

صادقی در ادامه با اشاره به اینکه اشتغالی که مدنظر بسیج سازندگی بوده و پیگیر محقق کردن ان است اشتغال های خرد و کوچک و خانگی می باشد تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰برای اینکه بتوانیم به اهداف در نظر گرفته شده برسیم ۶۵۵دوره اموزشی تدارک دیده شده است.

وی در مورد عملکرد بسیج سازندگی در سال۹۹نیز خاطرنشان کرد: درسال۹۹حدود۷۰هزار نیروی جهادی در قالب ۷۰۰گروه جهادی ثبت و سازماندهی شده و به ایفای نقش در زمینه های مختلف از جمله حضور در مناطق زلزله زده وسیل زده و همچنین بازسازی وتعمیرمنازل و لایروبی قنوات و...مشغول بوده اند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات بسیج سازندگی در سطح استان یزد اعطای ۱۵۰۰فقره تسهیلات اشتغال زایی بوده است.

صادقی با اشاره به راه اندازی ۱۵کارگاه اشتغال زایی در سال۹۹اظهار داشت: یکی از اقدامات موثری که در سال۹۹توسط بسیج سازندگی پیگیری و اجرا شد راه اندازی ۵۰۰صندوق قرض الحسنه مردمی در سطح مناطق استان بود که با هدف شناسایی و اشتغال زایی برای مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان ایجاد و قصد داریم این صندوقها به سمت تعاونی رفته و بتوانند مشکلات اشتغال زایی را نیز برطرف کنند که در سال۹۹در راستای این هدف ۲۰مورد از صندوقهای راه اندازی شده تبدیل به تعاونی شدند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در سال۹۹بر اساس تعهد سپاه مبنی بر ساخت یک هزار واحد مسکونی برای مناطق محروم چابهار،سهم بسیج سازندگی سپاه الغدیر ۲۵واحد مسکونی بوده که اقدامات ان به عمل امده است اظهار داشت:در سال۹۹حدود۳۰هزارمتر مربع کاشی وسرامیک توسط سپاه به مناطق سیل زده خوزستان ارسال و همچنین مقداری کاشی وسرامیک به ارزش حدود۴۰۰میلیون تومان نیز به  مناطق زلزله زده سی سخت ارسال شد.

صادقی ادامه داد: در سال۹۹بسیج سازندگی استان یزد حدود۶۱۰بسته جشن تکلیف را در مناطق محروم استان توزیع و همچنین به علت شیوع کرونا ۸۲کارگاه تهیه ماسک را اماده سازی کرد و حدود یک هزار جهیزیه برای خانواده های نیازمند استان تدارک دید و در قالب۱۳مرحله،کمک های مومنانه را به دست مردم نیازمند استان رساند.

مسئول بسیج سازندگی استان در پایان اظهار داشت: گروه های جهادی بازوان قدرمند سپاه و انقلاب اسلامی هستند در بحران هایی مانند سیل وزلزله و ابادانی کشور به کمک مسیولین می ایند و برای انجام انواع واقسام ماموریت ها اماده است.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1731304
ارسال نظر
نظرات