شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731753
استاندار لرستان خبرداد؛

بهره‌برداری از سد «تاج امیر» و «کمندان» لرستان تا خردادماه امسال

بهره‌برداری از سد «تاج امیر» و «کمندان» لرستان تا خردادماه امسال
خادمی گفت: سدهای کمندان و تاج امیر تا قبل از پایان دولت به بهره برداری خواهند رسید و مابقی سدها نیز از جمله سد معشوره با سرعت بیشتری روند ساخت آنها ادامه خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، سید موسی خادمی شامگاه جمعه در بازدید از پروژه سد سازی کمندان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سد کمندان از پروژه های مهم و اساسی استان است که مورد توجه قرار گرفته است به طوری که تخصیص آب این پروژه ۲۸ میلیون متر مکعب در نظر گرفته شده است و مخزن سد حدود ۸۸ میلیون متر مکعب ظرفیت دارد.

وی افزود: تاکنون اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان برای ساخت سد کمندان هزینه شده که از این مبلغ تامین ۱۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ و سال جاری صورت گرفته و این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم تا خرداد امسال آبگیری سد انجام شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: سد کمندان با هدف تامین آب شرب شهرستان های ازنا و الیگودرز و همچنین چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی منطقه احداث شده که به نوبه خود از پروژه های کلیدی و مهم لرستان به شمار می‌رود.

خادمی عنوان کرد: عملیات احداث شبکه های آبی شماره یک و دو پایین دست سد تا حدود ۸۰ درصد پیشرفت داشته و شبکه های سه و چهار نیز به سرعت در حال آماده شدن است که امیدواریم سد کمندان تاثیر مثبت خود را در رفاه مردم و توسعه لرستان داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه زمانبندی ساخت سد گفت: طبق برنامه خرداد ماه سال جاری زمان به نتیجه رسیدن پروژه تعیین شده که برای رسیدن به این مهم نوبت کاری شیفت شب نیز فعالیت خود را آغاز نموده است.

استاندار لرستان پروژه سد کمندان را از نظر تأمین منابع مالی بدون مشکل عنوان کرد و افزود: یکی از موضوعات اصلی اجرای این طرح محل روستای کمندان است که علاوه بر پرداخت هزینه املاک و اراضی اهالی روستا در گام دیگر به دنبال تعیین محلی مناسب برای اسکان آنها نیز هستیم.

خادمی از خرید اراضی کشاورزی روستای کمندان طی سال های اخیر خبر داد و گفت: مناطق مسکونی اهالی نیز پس از توافق نهایی، خریداری و هزینه آن ها پرداخت می گردد.

وی سد آبسرده، سد شهید بروجردی، سد مخمل کوه و سد زیبا محمد را از جمله این طرح ها برشمرد و بیان کرد: با پیگیری های انجام شده اعتبار آنها در پیوست قانون بودجه لحاظ شده است اما سدهای کمندان و تاج امیر تا قبل از پایان دولت به بهره برداری خواهند رسید و مابقی سدها نیز مانند سد معشوره با سرعت بیشتری روند ساخت آنها ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731753
ارسال نظر
نظرات