شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:34 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731756
آخرین وضعیت زلزله شب گذشته؛

زلزله ۴/۴ ریشتری در کردستان/ یک باب منزل مسکونی در روستای پایگلان تخریب شد

زلزله ۴/۴ ریشتری در کردستان/ یک باب منزل مسکونی در روستای پایگلان تخریب شد
ساعت ۱۸ دقیقه بامداد امشب زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ درجه در مقیاس ریشتر، حوالی شویشه استان کردستان را لرزاند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به  نقل از  کُردتودی، ساعت ۱۸ دقیقه بامداد امشب زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ درجه در مقیاس ریشتر، حوالی شویشه استان کردستان را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه را در عمق آن را ۱۰ کیلومتری سطح زمین ثبت کرده است.

 این زمین لرزه در موقعیت طول جغرافیایی ۴۶.۶ و عرض جغرافیایی ۳۵.۲۱ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد، همچنین در ۱۷ کیلومتری شهر شویشه(از توابع سنندج)، ۲۴ کیلومتری سروآباد و ۳۷ کیلومتری سنندج و ۱۰۶ کیلومتری کرمانشاه اتفاق افتاد.

یک باب واحد مسکونی در روستای پایگلان تخریب شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: طبق آخرین گزارش‌ها یک باب واحد مسکونی در روستای پایگلان بر اثر زلزله ۴.۴ ریشتری شهر شویشه(توابع سنندج) تخریب شد.

محمد فلاحی بامداد شنبه اظهار داشت: کانون زمین‌لرزه ۴‌.۴ ریشتری بامداد امروز، ۱۷ کیلومتری شویشه و بین این شهر و سروآباد بوده است و تاکنون تنها یک باب مسکن روستایی تخریب شده و خسارت جانی از این زمین لرزه اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب هلال احمر برای ارزیابی خسارت احتمالی به محل وقوع زلزله اعزام شده‌اند، اضافه کرد: هلال احمر و اورژانس آماده‌باش هستند و در صورت بروز خسارت، اطلاعات لازم از طریق رسانه‌های رسمی اعلام خواهد شد.

زلزله کردستان خسارت جانی نداشته است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: زلزله بامداد امروز در شهرستان شویشه خسارت جانی نداشته است.

پیام جلالی در رابطه با خسارت های ناشی از زلزله 4.4 ریشتری بامداد امروز که در شهرستان شویشه اتفاق افتاد اظهار کرد: تیم های ارزیاب هلال احمر بلافاصله بعد از وقوع زلزله کار تجسس را در روستاهای منطقه آغاز کردند و مشخص شد که در روستای پایگلان شدت زلزله بیشتر بوده و خسارت هایی به وجود آمده است.

 وی افزود: در بررسی های اولیه توسط اکیپ های اعزام شده به این منطقه بررسی شد که فقط یک منزل مسکونی در روستای پایگلان آسیب جدی داشته و خوشبختانه کسی در منزل نبوده و خسارت جانی در پی نداشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دیر وقت بوده و مردم در خواب بودند بررسی منازل امکان پذیر نبوده و امروز ادامه بررسی ها انجام خواهد شد.

وی در پایان از حضور تیم های ارزیاب در همه شهرستان های استان و آماده باش  تیم های عملیات هلال احمر استان خبر داد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1731756
ارسال نظر
نظرات