شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:12 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731783
شهردار اراک:

۸۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند

۸۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند
بیاتیان اظهار کرد: از آنجا که ۸۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند لذا، شهرداری اراک بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر در سال ۱۴۰۰، در نظر دارد تا هر ماه یارانه این بخش را در اولویت پرداخت قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بیاتیان شهردار اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: با توجه به اینکه بهره برداران بخش خصوصی اتوبوسرانی بیشترین آسیب را از شرایط به وجود آمده ناشی از کرونا، متحمل شده و همچنین با هزینه های بالای نگهداری، تامین قطعات یدکی و استهلاک اتوبوس ها مواجه هستند، لذا به جهت حمایت از ادامه فعالیت این ناوگان، یارانه فروردین ماه بخش خصوصی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک واریز شد.

بیاتیان اظهار کرد: از آنجا که ۸۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند لذا، شهرداری اراک بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر در سال ۱۴۰۰، در نظر دارد تا هر ماه یارانه این بخش را در اولویت پرداخت قرار دهد تا با کمک های حمایتی، خللی در روند خدمت رسانی به شهروندان در حوزه حمل و نقل عمومی وارد نشود.

وقتی با اتوبوس‌های فرسوده بدون استاندارد رو به رو هستیم نتیجه آن آلودگی هوا و نارضایتی شهروندان خواهد بود البته نه تنها در اراک بلکه در بسیاری از کلانشهرها با این موضوع رو به رو هستیم که در این راستا سازمان شهرداری‌ها و وزارت کشور تدابیری را اتخاذ کرده که بتوان از طریق خرید اوراق مشارکت تعدادی اتوبوس وارد چرخه ناوگان کرد تا شهرها به اندازه کافی اتوبوس نو و دارای استاندارد در اختیار داشته باشند.

در اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه سال ۱۴۰۰ با توجه به شرایط کرونایی، ناوگان اتوبوسرانی به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمد که حتی کرایه‌های دریافتی از هزینه سوخت اتوبوس‌ها هم کمتر بود به طوری که اردیبهشت ماه به دلیل رعایت موارد بهداشتی استفاده از اتوبوس‌ها کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1731783
ارسال نظر
نظرات