شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731804
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد؛

کمبود ۱۹۷هزار معلم در کل کشور/ در تلاش برای تعیین تکلیف معلمان حق التدریس هستیم

کمبود ۱۹۷هزار معلم در کل کشور/ در تلاش برای تعیین تکلیف معلمان حق التدریس هستیم
حجت الاسلام احمد حسین فلاحی گفت: موضوع کمبود معلم بر روی معلمان موجود هم فشار می آورد بر همین مبنا ۱۹۷ هزار معلم در کشور کم داریم که باید ساماندهی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفتگو با مرصاد، درباره طرح های در دستور کار کمیسیون آموزش برای حل مشکلات معلمان اظهار داشت: بحث رتبه بندی معلمان یکی از موضوعاتی است که در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد.

وی افزود: در این باره لایحه دولت به تازگی به مجلس آمده و کار زیادی نیاز دارد و باید چکش کاری شود تا صلاحیت و شایستگی معلمان را شامل و حقوق معطل مانده چندساله آنها ایفا شود‌.

حجت الاسلام فلاحی گفت: موضوع اعمال مدرک نیز در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد که در بودجه ۱۴۰۰ این موضوع به صورت مطلق آورده شده که باید حل شود و همه مدارس اول، دوم و سوم را شامل شود.

وی عنوان کرد: همچنین درباره صندوق ذخیره فرهنگیان گفته شد وزارت آموزش و پرورش اساسنامه آن را اصلاح کند که شامل زمان اشتغال فرهنگیان هم شود زیرا اکنون این صندوق تنها شامل بازنشستگی آنها است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سهم خود را به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت نکرده در واقع طبق لایحه بودجه درصدی پیشنهاد شده که باید بپردازد اما باقی سهم دولت مانده و باید سهم ۵۰ درصدی خود را بپردازد که به نفع معلمان است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع کمبود معلم بر روی معلمان موجود هم فشار می آورد بر همین مبنا ۱۹۷ هزار معلم در کشور کم داریم که باید ساماندهی شوند.

حجت الاسلام فلاحی خاطرنشان کرد: در همین راستا باید افراد حق التدریسی و معلمان نهضت تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: در تلاش برای تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی هستیم البته قانون مربوط به شش هزار معلم جامانده نهضت تصویب شد.

حجت الاسلام فلاحی تصریح کرد: معلمان حق التدریسی و نهضتی سال ۹۱ به بعد باقی مانده اند که طرحی در دستور کار مجلس قرار دارد و باید ببینیم چه زمانی می توانیم آنها را تعیین تکلیف کنیم.

وی عنوان کرد: باید معلمان نهضت بعد از سال ۹۱ و غیرانتفاعی ها ساماندهی شوند تا هم تکلیف آنها مشخص شده و هم کمبود معلم آموزش و پرورش جبران شود.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731804
ارسال نظر
نظرات