شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731807
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛

خسارت ۲۴ میلیاردی سیل به دام‌ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه/ پل بایگ تا دوماه آینده بازسازی می‌شود

خسارت ۲۴ میلیاردی سیل به دام‌ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه/ پل بایگ تا دوماه آینده بازسازی می‌شود
شرافتی راد گفت: پل میرزا بیگ محور تربت حیدریه به بایگ که بر اثر بارندگی های اخیر تخریب شده بود تا دو ماه آینده بازسازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شرافتی راد، فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگارصبح توس؛ اظهار داشت: بارندگی شدید هفته گذشته باعث تخریب بخش کشاورزی و دامپروری و همچنین پل‌ درمحور بایگ تربت حیدریه شده بود که این پل تا دو ماه آینده بازسازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: درساعت ابتدایی حادثه با تلاش نیرو‌های راهداری راه دسترسی فرعی جهت تردد خودرو‌ها ایجاد شد.

شرافتی راد با اشاره به خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به حوزه راهداری اطهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع وگردشگر پذیر بودن منطقه بایگ تلاش می‌کنیم کار احداث پل جدید ظرف دوماه آینده به اتمام برسد.

بیش‌از ۲۴۰ میلیارد ریال خسارت سیل و تگرگ به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: سیل و تگرگ اخیر در تربت حیدریه ۲۴۲ میلیارد ریال به دام ها و مزارع کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.

حسین محمدی گفت: با توجه به بارش سنگین باران و تگرگ و وقوع ناگهانی سیل در شهرستان بخش دامپروری و کشاورزی متحمل خسارات فراوانی شد.

وی تصریح کرد: این خسارات به تفکیک شامل ۶۸۰ رأس دام سبک، ۱۵۰ هکتار باغات، ۱۸۰ هکتار گندم و جو، هفت رشته قنات و حدود دو تن ماهی قزل آلا است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌ حیدریه ادامه داد: بیشترین میزان خسارات را در بخش بایگ شهرستان شاهد بوده ایم که با توجه به چرای دام های سبک در این موقع سال دامداران غافلگیر شده و اکثر دامها بر اثر برخورد تگرگ تلف شده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731807
ارسال نظر
نظرات