شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731828
آخرین وضعیت کرونا در قم؛

از فوت ۶ نفر تا آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال در قم

از فوت ۶ نفر تا آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال در قم
۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته براثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند که نشان می‌دهد این بیماری هنوز تمام نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از قم فردا ، قم در حالی در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد که تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی همچنان رقم بالایی را نشان می‌دهد.
در همین زمینه محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۷ اردیبهشت‌ماه جاری ۱۳۹ بیمار با علایم کرونا پذیرش سرپایی شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۲۳ بیمار در زمینه کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند و ۱۰۴ تَن از آن‌ها بدحال هستند، افزود: در این مدت ۹۵ بیمار جدید بستری و همچنین ۹۴ بیمار در این زمینه از مرکزهای درمانی استان ترخیص شدند.
قدیر خاطرنشان کرد: در این مدت یک هزار و ۲۸۰ مورد آزمایش (تست) روزانه در زمینه کرونا در استان قم انجام شده که ۳۱۴ مورد از آنان مثبت بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت استان قم در زمینه کرونا «نارنجی» است، تصریح کرد: مجموع واکسن تزریق شده، تعداد ۱۸ هزار و ۹۲۷ دوز است.

آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه سنی بالای ۷۵ سال از امروز در قم


این در حالی است که بر اساس اعلام مرکز بهداشت استان قم، گروه سنی بالای ۷۵ سال جهت دریافت واکسن کرونا از روز گذشته توسط مراقبین سلامت مرکز بهداشت فراخوان شده‌اند و این رده سنی می‌بایست از فردا، شنبه هجدهم اردیبهشت‌ماه، طبق نوبت اعلام شده به یکی از مراکز واکسیناسیون کرونا مراجعه و نسبت به دریافت واکسن خود اقدام نمایند.

سالمندان بالای ۸۰ سالی که هنوز برای واکسیناسیون اقدام نکرده‌اند نیز می‌توانند هم‌زمان به مراکز واکسیناسیون کرونا مراجعه نموده و واکسینه شوند.

باتوجه‌به شناسایی ویروس جهش‌یافته کرونا از نوع هندی و آفریقایی در کشور و استان و به‌منظور حفظ سلامت سالمندان عزیز، از خانواده‌های محترم دعوت می‌شود حتماً نسبت به واکسیناسیون سالمندان خود اهتمام ورزیده و سالمندان و اطرافیان را نیز جهت تزریق واکسن مطلع و تشویق نمایند.

بر اساس این گزارش داشتن پرونده الکترونیکی برای کلیه افرادی که واکسینه می‌شوند ضروری است و افرادی که با آنها تماس گرفته می‌شود و یا زمان غربالگری کرونا با آنها تماس گرفته شده است دارای پرونده الکترونیک سلامت می‌باشند؛ لذا همشهریانی که در زمان غربالگری نیز با آنها تماس برقرار نشده لازم است با مراجعه به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت محل سکونت خود، نسبت به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت اقدام تا ضمن ثبت واکسیناسیون کرونا، در مواقع لزوم توسط مرکز بهداشت با این عزیزان ارتباط برقرار شود.

 تاکنون سه مرکز برای واکسیناسیون اختصاص یافته که عبارت‌اند از: مرکز شماره یک: واقع در میدان روح الله، جنب دانشکده بهداشت در شیفت عصر از ساعت ۱۵ الی ۱۸

مرکز شماره دو: واقع در بلوار کارگر، مرکز امام موسی بن جعفر در شیفت صبح و عصر (۸:۳۰ الی ۱۴ و ۱۵ الی ۱۸)

 مرکز شماره سه: واقع در انتهای نیروگاه، روبروی امامزاده سید معصوم، مرکز الزهرا در شیفت عصر ساعت ۱۵ الی ۱۸

گفتنی است مراکز واکسیناسیون کرونا در روزهای جمعه نیز فعال هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731828
ارسال نظر
نظرات