شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731863
محمد در نشست خبری:

مردم از انقلاب گلایه ندارند، از کارگزاران گلایه دارند/ قبل از انتخابات بخشی از کابینه‌ام را معرفی می‌کنم

مردم از انقلاب گلایه ندارند، از کارگزاران گلایه دارند/ قبل از انتخابات بخشی از کابینه‌ام را معرفی می‌کنم
سعید محمد با بیان اینکه پدیده آقازاده‌ها، برادرها، فامیل‌ها و... همه این مسائل مردم را ناراحت می‌کند اظهار کرد: مردم از انقلاب گلایه ندارند بلکه از کارگزاران گلایه دارند، اگر اصل اسلام اجرا شود مردم شیفته آن می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید محمد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری ضمن تبریک روز قدس، اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب روز قدس را برای جهت دهی اهداف مسلمان در سراسر جهان نام گذاری کرده اند و شاهد برکات آن هستیم و ان شاءالله شاهد نابودی نظام سلطه باشیم.

وی با بیان اینکه در سوره هود از برقراری عدل گفته می شود افزود: عدالت چیزی است که جامعه امروز ما به آن نیاز دارد و امروز شاهد بی عدالتی آموزشی، بهداشت و سلامت، خصوصی سازی، تقسیم یارانه ها، مالیات ستانی هستیم و رانت های مختلف مردم را ناراحت و گلایه مند کرده است.

محمد با بیان اینکه این روزها شاهد کوچک شدن سفره مردم در جامعه هستیم و مردم در حوزه های مختلف با مشکل مواجه هستند ادامه داد: خداوند در این آیه اشاره می‌کند که حکمران را موظف کرده است  مراقب باشند، این فامیل بازی ها، رانت ها چیست چرا مراقبت نمی شود؟ ارز ۴۲۰۰ تومانی کجاست؟ برخی از مسئولان فکر می‌کنند برتر هستند و مردم گلایه دارند.

وی با بیان اینکه پدیده آقازاده‌ها، برادرها، فامیل‌ها و... همه این مسائل مردم را ناراحت می‌کند افزود: مردم از انقلاب گلایه ندارند بلکه از کارگزاران گلایه دارند، اگر اصل اسلام اجرا شود مردم شیفته آن می شوند.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با تاکید بر اینکه مردم از بی دولتی خسته اند، اظهار کرد: امروز مردم خسته هستند، از بی عملی ها، سوء تدبیرها، بی تفاوتی مسئولان، کوچک شدن سفره هایشان، دو قطبی شدن های بی نتیجه، بیکاری جوانان، شرمندگی جوانان، مردم از بی دولتی خسته هستند، مردم امروز نیازمند مردم میدان هستند، مردم نظارت داخل ماشین را نمی خواهند. امروز نیازمند اصلاحات براساس اصول هستیم و امروز نیازمند مدیریت علمی با استفاده از جوانان هستیم، باید بتوانیم جوانان را به درخت انقلاب پیوند بزنیم تا بتوانیم شاهد شرایط جدید در جامعه باشیم.

محمد درخصوص ضمانت اجرایی برنامه های خود، گفت: وضعیت دولت فعلی وضعیت مناسبی نیست و دولت سیزدهم فقیرترین دولت جمهوری اسلامی خواهد بود و بانکداری، بورس، مبادی که لازم است منابع ایجاد کنیم دچار مشکل و منابع درآمدی کشور دچار اختلال است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه من برنامه ۱۰۰ روزه نداده ام و وقتی به این شدت مشکل در کشور وجود دارد باید با کمک مردم شرایط را بهبود ببخشیم و به یک عملگرایی بزرگ در کشور نیاز داریم، خاطرنشان کرد: برای عده‌ای خاص این عملگرایی سخت است، و اگر برجام بتواند یک روز زودتر تحریم ها را بردارد استقبال می کنیم، اما تا دو سال آینده سعی می شود که وضعیت کشور بهبود پیدا کند و برنامه های ما قابلیت اجرایی برای ۴ سال آینده را دارد.

محمد افزود: برجام توافقی بین ایران و ۵ بعلاوه یک بود که علی رغم مشکلات زیاد به لحاظ قانونی بین ایران و کشورهای ۵+۱ مبادله شده و توسط شورای امنیت به تصویب رسیده و مجلس هم آن را تصویب کرده که به آن احترام می گذاریم.

وی ادامه داد: علت عدول از برجام این است که آمریکا یکجانبه از آن خارج شد و مشکلات زیادی برای مردم در چند سال اخیر به وجود آورد که البته خیلی از این مشکلات ناشی از سوء مدیریت بود.

وی با اشاره به شروط ایران در برجام خاطرنشان کرد: دو شرط برای برگشت برجام داریم؛ که اول برگشت آمریکا به برجام و رعایت آن توسط سایر کشور و دوم اینکه ما باید این اقدامات را راستی آزمایی کنیم و در صورت تعهد طرف مقابل ما هم به برجام متعهد خواهیم ماند و منتظر نتایج مذاکرات وین هستیم و باید در چارچوپ منویات رهبری مذاکرات صورت بگیرد ولی در صدد هستیم درآمد و ثروت مردم را با توان داخلی افزایش دهیم و رویکرد از غرب به سمت غرب و شرق خواهد رفت. 

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: به جای گذاشتن تمام تخم مرغ ها در سبد دولت های سلطه گر نگاه دو جانبه به غرب و شرق خواهیم داشت تا بتوانیم در مقابل هر مذاکره ای با دست پر و نه خزانه خالی پای مذاکره بنشینیم.

محمد افزود: ورود من مبتنی بر احساس نیاز است که در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری خواستار ایجاد تغییر و تحول در نسل مدیریتی جمهوری اسلامی ایران هستند. من نسل دومی محسوب می شوم و منتظر مصادیق هم ماندیم ولی این مصادیق اعلام نشد و درصدد ظرفیت سازی برآمدیم.

وی گفت: سعی می کنم گره ها را یک به یک با کمک مردم و جوان ها باز کنیم. وابسته به هیچ جریانی نیستم و با هیچ کس ننشسته ایم و قول و قرار هم نگذاشته ایم.

محمد ضمن تاکید بر اینکه دولت سهامی نیستم و دولت شایسته سالار خواهیم بود، بیان کرد: دولت قطبی هم نخواهم بود زیرا بحق دو جریان چپ و راست برای کشور مضر است و افرادی که تابلو دار این احزاب باشند را روی کار نمی آوریم بلکه افراد پاک دست و دارای علم و دانش روز را روی کار خواهیم آورد. قطعا قبل از انتخابات بخشی از کابینه را معرفی خواهم کرد. 

وی ادامه داد: ۱۵۰ تیم مدیریتی در تولید برنامه دارم و مسائل و مشکلات را به ریز بررسی کرده ایم و برنامه راهکار برای حل آنها داریم.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ضمن تاکید بر اینکه هیچ کس را رقیب خود نمی دانم، تصریح کرد: کسانی که وارد می شوند مردم باید قدر آنها را بدانند زیرا دولت آینده با مشکلات درهم تنیده اقتصادی سیاسی و فرهنگی رو به رو است‌ و هیچ کس را رقیب خود نمی دانم و هر کس می خواهد روی کار بیاید و توان دارد که کار را جلو ببرد باید روی کار بیاید.

وی تاکید کرد: این فکر که برخی برای کسب قدرت با دیگری درگیر شوند را نمی پسندم و این گونه هم نیستم. باید در فضای صمیمانه کار را جلو ببریم تا مردم در نهایت تصمیم بگیرند.

این داوطلب انتخاب ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه مردم خیلی از وضع موجود رضایت ندارد و کناره گیری کرده اند ولی امیدوار هستیم که مردم در انتخابات مشارکت کنند، بیان کرد: هرکسی در یک زمینه ای فعالیت می کند و تخصص دارد. باید دید کارنامه های آن فرد چیست؟  اینکه آن فرد کجا بوده فرع این قضیه محسوب می شود. فردی از ابتدای انقلاب تاکنون در یک وزارت خانه بوده و عملکرد خوبی هم نداشته است به همین دلیل باید دید فرد مسئولیتی که داشته خوب عملکرد کرده یا خیر.

وی افزود: ما شدیدترین تحریم ها را در قراره گاه سازندگی خاتم الانبیا داشتیم و تحریم داخلی و خارجی بودیم.‌ تمام پروژه ها درحال فعالیت بود و از دولت هم کمک نخواستیم زیرا دولت هم وضعیت خوبی نداشت. ما با سرعت بیشتری کار کردیم. به جای اینکه بگوییم چه کسی کجا کار کرده کارنامه ها را ببینیم.

محمد در خصوص مسکن جوانان بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۴ باید تعدادی مسکن بسازیم و باید ۴ میلیون مسکن در ۴ سال ساخته شود و ۲ منبع برای تامین اعتبار در سر داریم.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با تاکید بر اینکه تولید مسکن در ۸ سال گذشته کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: دولت کمکی نکرده و موظف است تا کمک کنم و فاجعه ای که درحال حاضر رخ داده به‌دلیل کم کاری دولت است‌. ما مسکن روستایی هم دیدیم و مشکلی وجود ندارد. کسی که می خواهد یک پروانه بگیرد باید یک سال بدود.

محمد درباره ابلاغیه اخیر شرایط شورای نگهبان و شمول آن گفت: قانون شورای نگهبان باید برای همه ما قانون باشد که البته ما در سالهای قبل شاهد بودیم که حتی یک بچه کوچک هم ثبت‌نام می‌کرد که باعث خنده شده بود، بنابراین این محدودیت‌های شورای نگهبان را مثبت ارزیابی می‌کنیم و مجلس شورای اسلامی هم یک چهارچوبی را تعریف کرد و برای شورای نگهبان فرستاد و شورای نگهبان هم البته بدون در نظر گرفتن شرایط مجلس این قانون را عملیاتی کرد و شرایطی را برای ثبت نام کنندگان از لحاظ مدیریت اجرایی یعنی داشتن ۴ سال سابقه اعلام کرده و در بخش نظامی هم گفته شده که باید ۴ سال سابقه سرلشگری داشته باشند. 

وی افزود: باید توضیح دهم که ما در بخش نظامی یک جایگاه و یک درجه داریم یعنی افراد با درجه پایین تر هم می توانند در جایگاه بالاتر قرار بگیرند و شورای نگهبان هم ملاک را جایگاه قرار داده است. من هم بیش از ۸ سال جایگاه سرلشگری دارم که با این حساب تایید صلاحیت قطعی است که البته صرفا بحث این جایگاه نیست بلکه بسیاری از شرایط دیگر را هم بررسی خواهند کرد و به ما می گویند اما از این نظر مشکلی ندارم.

محمد در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ائتلاف خودش با سایر جریان یا کاندیدا تصریح کرد: من تا الان با هیچکس صحبت ائتلافی نکرده ام و از شورای وحدت و از آیت الله موحدی هم سپاسگذارم و از این موضوع هم استقبال کردم اما درباره مدل انتخاب افراد معتقدم که ابتدا باید مردم افراد را بپسندند نه جریان های سیاسی.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: با این نگاه معتقدم که ابتدا باید برنامه افراد معرفی شود، البته من به دنبال انشقاق در میان جریان های سیاسی نیستم و معتقدم دولت بعد باید انقلابی باشد نه اصولگرا یا اصلاح طلب؛ بلکه صرفا انقلابی و فردی باشد که مردم به او اقبال داشته باشند، اگر مردم به ما اقبال داشتند ادامه می دهیم اگر نه به نفع فرد اصلح کنار خواهم کشید.

محمد در پاسخ به این سوال که از نظر فکری به چه کسی نزدیک و از چه کسی دور هستید؟ تصریح کرد: من به خودم نزدیک هستم و از نظام سلطه دور هستم، البته منظورم از لحاظ شخصیتی بود وگرنه به مردم نزدیک هستم و همواره در همه مسندها تلاش کردم که با مردم ارتباط نزدیک بگیرم و مشکلات را از زبان خودشان بشنوم.

وی درپاسخ به اینکه آیا امکان دارد به نفع آیت الله رئیسی کنار بروید؟ اظهار داشت: بر اساس آخرین صحبت ها که تا همین دیشب آقای سروری گفتند آیت الله رییسی تا کنون تصمیمی برای ورود به این عرصه نداشتند و اگر شرایط جدیدی رقم بخورد به شما میگویم ولی فعلا در حال ادامه کار خودمان هستیم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره نحوه کناره‌گیری‌اش از سمت فرماندهی قرارگاه ‌سازندگی خاطرنشان کرد: در آذرماه خدمت فرمانده کل سپاه رسیدیم و درخواست کردیم که اگر ورود من آسیبی به سپاه بزند کنار بروم و اعلام آمادگی کردم که از قرارگاه خاتم جدا شوم و در نهایتا در بهمن ماه قرار شد با توجه به جدیت من این مسئله دوباره بررسی شود، در اسفند ماه اعلام کردند که این جا به جایی صورت بگیرد و ۱۷ اسفند ماه از سپاه جدا شدم و حتی یک استعفا هم ارسال کردم و از این مجموعه جدا شدم؛ اما حقیقتا اگر بخواهم برخی جزئیات را مطرح کنم دلم نمی خواهد لکه سیاهی بر سپاه پاسداران که برای من ارزشمند است بیفتد. 

محمد افزود: سنگ اندازی جلوی پای من خیلی رخ داده و یکی از مشکلات تبعیض بین کاندیداهای نظامی است و آنها حتی از کار خود کنار نکشیدند ولی این مسائل برای آنها مطرح نشد. ابتدا فکر کردیم شیطنت رسانه‌ای است اما بعد که پرسیدیم چرا با من این گونه برخورد کردید، گفتند درخواست شده این گونه تیتر شود که سعید محمد به دلیل تخلفات از قرارگاه خاتم سپاه پاسداران برکنار شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با اسناد و مدارک اجازه دارد منتشر کند و از آنها شکایت هم نمی کند، خاطرنشان کرد: مطرح کردند هلدینگ دارم و دخترم آن را اداره می کند در حالی که من اصلا دختر ندارم که هلدینگ مرا اداره کند و۳۰ سال کار اقتصادی کردم و یک لکه سیاه در پرونده من نیست.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افزود: از تجارت و بخش بازرگانی غافل شده ایم و وزارت امور خارجه هم پیمانکار برجام شده است و این در حالی است که باید با کشورهای منطقه روابط اقتصادی برقرار کنیم.

محمد در پاسخ به پرسشی درباره میزان اختیارات ریاست جمهوری، گفت: معتقدم که اختیارات ریاست جمهور بر اساس قانون اساسی کافی است؛ حال اگر به قانون عمل نمی شود باید به دنبال اجرای آن رفت، اما معتقدم که باید سه قوه دست در دست هم کار کنند نه اینکه به عنوان رقیب سیاسی به هم نگاه کنند زیرا در این صورت کار جلو نخواهد رفت؛ یکی از برنامه های من ایجاد رابطه صمیمی و تنگاتنگ با سه قوه است تا انرژی خود را برای حل مشکلات مردم بگذارند نه درگیری و کشمکش های درونی.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اخبار شنیده شده مبنی بر هزینه ۲۰۰ میلیارد تومانی او برای انتخابات،‌ گفت: منبع خبر خود را ابتدا اعلام کنیم، از بدو ورودم اتفاقی که افتاد این بود که جوانان به سراغم آمدند و گفتند شما مصداق صحبت های رهبری در خصوص جوان انقلابی هستید و ما می‌خواهیم با شما باشیم، این جوانان به صورت خودجوش و دلی فعالیت های رسانه ای را آغاز کرده اند، اولین بارم است که وارد انتخابات شدم و مانند سایر دوستان تجربه شرکت در انتخابات نداشتیم، عزیزانی که فعالیت رسانه‌ای می‌کنند با هزینه شخصی خود وارد شدند. یکی از عزیزان ۴۰ میلیون تومان جمع کرده بود برای عروسی خود که گفت من این پول را برای فعالیت رسانه‌ای می آورم. شاید برخی درک نکنند افرادی هستند که به خاطر اعتقادات خود و تحقق صحبت های رهبری اینطور مایه گذارند.

وی ادامه داد: برخی، عزیزان نزدیک به بنده را هم تهدید کردند که حق ندارند با بنده همکاری کنند این نهادها که این اقدامات را انجام می دهند اطلاعات شخصی بنده راهم دارند، از آنها میخواهم اگر تخلفی در این خصوص صورت گرفت، رسما اعلام کنند. خواهش من این است که این شایعات را تولید نکنند، برخی از رسانه ها در تولید شایعات فعالیت می کنند روزی که شورای نگهبان مصوبه جدید در خصوص شرایط انتخابات را مطرح کردند برخی از رسانه ها فوری اخباری مبنی بر رد صلاحیت بنده را منتشر کردند و ذوق زده شده بودند، باید به آنها بگویم که زیادی ذوق زده نشوید. اما برای فعالیت های انتخاباتی اسپانسرهای زیادی درخواست همکاری با ما داشتند اما به دلیل اینکه نمی‌توانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم از همکاری با آن ها دست کشیدیم.

محمد در پاسخ به سوالی درخصوص برخی صحبت هایش در مورد غنی سازی اورانیوم بالای 90درصد خاطرنشان کرد: وقتی غرب و کشورهای سلطه گر به تعهدات خود عمل نمی کنند چرا ایران باید مثل بچه خوب کلاس به تعهدات خود عمل کند. ایران به تعهدات خود عمل کرده، بازدیدهای سفت و سخت را پذیرفته، سیمان در سایت های هسته ای ریخته و در مقابل طرف مقابل زیر میز می زند و ما باز هم دنبال او می دویم.

وی با تاکید بر اینکه سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است،‌ تصریح کرد: دولت باید مقتدر باشد نه این که اینگونه عمل کند؛‌ ما کشوری تعهدمدار هستیم و وقتی تعهد کنیم به آن عمل می کنیم و اروپایی ها در جریان برجام نقش پلیس خوب و بد را اجرا کردند و در این شرایط به دنبال پالرمو، اف ای تی اف و سی اف تی بودند و می گویند اگر اینها اجرا نشود بیچاره می شویم و این در حالی است که اگر این شرایط ادامه داشته باشد، آیا باید باز هم به تعهدات خودعمل کنیم؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما به رادیوداروها نیاز داریم ولی نمی‌توانیم دسترسی داشته باشیم، گفت: چه دلیلی دارد که وقتی به رادیو دارو نیاز داریم و لازمه آن اورانیوم ۹۳ درصد است با وجود عدم تعهد آنها این کار را انجام ندهیم؟

محمد با تاکید بر اینکه باید برای مصارف صلح آمیز کارهای خود را انجام دهیم، بیان داشت: ما نمی خواهیم بمب اتم بسازیم و هیچ کس در کشور ما به دنبال آن نیست ولی در قالب مصارف صلح آمیز به دنبال غنی سازی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد شفاف‌سازی اموال خود گفت: من عضو سپاه هستم که در آنجا یک پرداخت حقوقی هماهنگ وجود دارد و در همه جای سپاه مشخص است، همچنین عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) هم هستم که حقوقم در کل ۱۲ میلیون است که اگر ماموریت بروم و یا اضافه کار داشته باشم به حقوقم اضافه می‌شود که البته زیاد نیست، اموال خاصی ندارم؛ یک مسکن و خودرو در حد نیازمندی اولیه که اعلام خواهم کرد.

محمد در خصوص برنامه های اقتصادی خود گفت: یک برنامه جامع داریم که یک عمل جراحی بزرگ اقتصادی است و بسیاری هم دردشان خواهد آمد اما لازم است که اجرا شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی با این مضمون که گفته می شود صحبت‌هایش شبیه احمدی نژاد است؟ گفت: این حرف بدخواهان است، وقتی دولت آقای احمدی نژاد به اتمام رسید رهبری که ارزیابی کردند، فرمودند هر دولتی کارهای بدی دارد و کارهای خوب، دولت جدید باید مشکلات کارهای بد را رفع کنند و کار خوب را ادامه دهند، نسبت به آقای احمدی نژاد هم باید همین دید باشد اگر کارهای مثبتی داشتند باشند باید ادامه پیدا کند و کارهای حاشیه ای که زمان ایشان رخ داده بود را باید کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: بنده در چارچوب ولایت فقیه حرکت می‌کنم و معتقد به ولایت مطلقه فقیه هستم، یکی از کارهای خوبی که در زمان آقای احمدی نژاد صورت گرفت، در خصوص مسکن مهر بود، مالیات بر ارزش افزوده در زمان ایشان ایجاد شد و اقدام خوبی بود اما حالا می‌بینیم که فشار این مالیات بر دوش تولید کننده افتاده است، اقداماتی خوبی انجام شد اما نواقصی داشت و به دنبال مشکلات آن هستیم همچنین در خصوص دولت آقای روحانی هم همینطور است اگر نقطه مثبتی داشته باشد حمایت می‌کنیم اگر نقطه ضعفی باشد آن را رفع می کنیم.

محمد درباره مواضعش در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی و مذاکره با آنها گفت: یک مرحله بعد از چهل سال جمهوری اسلامی حرکت به سمت مذاکره به آمریکا با اجازه رهبری انجام شد ولی الان این مذاکره دیگر موضوعیتی ندارد زیرا ۸ سال مذاکره کردیم و نتیجه ای نداشت. از برجام که خیلی یک طرفه تصویب شده راضی نیستیم ولی اگر همین اجرا شود بعدا به سمت مذاکرات بعدی می رویم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم ما از برجام آسیب زیادی دیدند و دیوار بی اعتمادی به آمریکا بلند تر شد‌. اگر مشکلات اقتصادی مردم رفع شود بعدا برای مذاکره تصمیم می گیریم. با تمام کشورهای دنیا علاقمند به مذاکره هستیم ولی نه با آمریکا و رژیم صهیونیستی.

محمد درباره برنامه خود برای مدیریت رمز ارزها گفت: رمز ارزها میتواند در تحریم ها به جمهوری اسلامی کمک کند و در چارچوب مشخص رمز ارز داخلی تولید می کنیم و ریسک های آن کاهش پیدا خواهد کرد زیرا این رمز ارز ها ریسک زیادی دارد. رمز ارز ایرانی را تولید می کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

وی درباره حمایت برخی بانوان غیر محجبه از او در فضای مجازی گفت: خیلی مطلع نیستم اما از همه اقشار از من حمایت کردند.‌ یک پیرمردی در سیستان بلوچستان صحبت کرد که ما نان نداریم اما به سعید محمد رای می دهیم و امیدوارم بتوانم پس از انتخابات کارها را انجام بدهم.

محمد ادامه داد: شاید آنهایی که چند خانم بی حجاب را دیدند دلشان مریض بود. نباید جامعه را تکه تکه کنیم‌. ایران برای همه است و باید سعی کنیم همه مردم را یکی ببینیم. 26 الی 27 متولی امور فرهنگی در کشور داریم که کارخودشان را انجام نمی دهند و نظارتی بر آن ها وجود ندارد. چرا رئیس جمهور که رئیس شورای انقلاب فرهنگی است در این باره سکوت کرده و صحبت نمی کند؟

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباره سختی زندگی مردم و موضوع ولنگاری در فضای مجازی بیان کرد: فیلترینگ آیا تا امروز جواب داده؟ آیا کسی دیگر از تلگرام و توییتر استفاده نمی کند؟ ما فقط به مردم یاد داده ایم که اگر می‌خواهند خلاف کنند صرفا یک فیلتر شکن نصب کنند، پس فیلترینگ راه حلش نیست و بسیاری از مردم از راه مجازی امرار معاش می کنند اما مشکلات هم دارند پس باید شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود و خدمات بسیاری را هم ارائه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1731863
ارسال نظر
نظرات