شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731945
با افت ۴۷۶۴ واحدی شاخص رخ داد؛

روشن شدن چراغ قرمز بورس در نخستین روز هفته/ تغییر مالکیت ۳.۵ میلیارد سهم در تالار شیشه‌ای

روشن شدن چراغ قرمز بورس در نخستین روز هفته/ تغییر مالکیت ۳.۵ میلیارد سهم در تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس تهران با ۴۷۶۴ واحد کاهش به ارتفاع یک میلیون و ۱۶۷ هزار واحد رسید و مالکیت بیش از ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی در بازار سهام دست به دست شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز شنبه با بهبود تقاضا آغاز بکار کرد اما در ادامه فشار فروش بر تقاضا غلبه کرد و اکثر نمادها با صف فروش مواجه بودند.

شاخص کل بورس به عنوان نماگر بازار هفته گذشته با ادامه روند نزولی از یک میلیون و ۲۰۷هزار واحد تا یک میلیون و ۱۷۲هزار واحد افت کرد و امروز نیز این روند کاهشی را ادامه داد.

معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۳۳۶ هزار معامله انجام دادند و مالکیت بیش از ۳ میلیارد و ۵۲۱ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.

ارزش معاملات بازار سرمایه به بیش از ۸۱۹۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۱۹۹۰ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۴۳۸ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۴۷۶۴ واحد نزول به یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۹۸ واحد رسید. شاخص هم وزن هم با ۸۳۶ واحد کاهش عدد ۴۲۲ هزار و ۱۸ واحد را ثبت کرد.

معامله گران در بورس بیش از ۳ میلیارد و ۲۶ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۲۶۴ هزار نوبت و به ارزش ۲۶۹۶ میلیارد تومان معامله کردند.

نمادهای سرمایه گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس بیشتر اثر منفی را بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ و بانک پاسارگاد با بیشترین اثر مثبت مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص کل فرابورس ایران با ۵۹ واحد افت به ۱۷ هزار و ۳۶۵ واحد رسید.

معامله گران امروز در فرابورس بیش از ۴۹۵ میلیون سهام و اوراق مالی را با انجام ۷۲ هزار معامله و ارزش ۵۵۰۰ میلیارد تومان را دادوستد کردند.

نمادهای سنگ آهن گهرزمین، پلیمر آریا ساسول، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، شرکت آهن و فولاد ارفع و سرمایه گذاری صبا تامین با بیشترین اثر منفی در کاهش شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند و در مقابل نماد تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1731945
ارسال نظر
نظرات