شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1731992

هشدارهای پلیس فتا کهگیلویه در خصوص خریدهای اینترنتی

هشدارهای پلیس فتا کهگیلویه در خصوص خریدهای اینترنتی
رییس پلیس فتا شهرستان کهگیلویه گفت: شهروندان به خصوص دانش آموزان از سایت‌های نامعتبر هیچگونه خرید اینترنتی انجام ندهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضایی در گفتگو با صبح زاگرس در کلاه برداری برخی شهروندان این شهرستان در زمینه جرائم اینترنتی گفت: مجرمان سایبری با تبلیغ جذب همکار در سایت‌های آگهی اینترنتی به صورت دورکاری یا کار در منزل سعی میکنند تا با استفاده از اطلاعات حساب و کارت بانکی جرایم خود را به قربانی فریب خورده منتسب کنند.

وی از حسابداری، مدیر فروش و بازاریابی اینترنی به عنوان مشاغل پیشنهادی مجرمان نام برد و تصریح کرد: شهروندان قبل از هر اقدامی باید تحقیقات کامل را در این خصوص انجام دهند.
 
رضایی آلوده سازی برنامه‌های شبکه‌های مجازی به جای نسخه‌های اصلی را از دیگر شگردهای مجرمان اینترنتی نام برد و افزود: دانش آموزان برای بهره گیری از سیستم آموزشی آنلاین طبق راهنمایی مدرسه، اساتید و معلمان اقدام کنند.
 
رییس پلیس فتا شهرستان کهگیلویه در ادامه گفت: دانش آموزان اخبار و دستورالعمل‌های مربوط به سیستم آموزشی را از طریق خبرگزاری‌های رسمی دنبال و برای دانلود برنامه‌ها از طریق معلمان و منابع معتبر استفاده کنند.
 
وی همچنین هک شدن برخی گوشی‌ها را یادآور شد و با توجه به اینکه بیشتر اطلاعات شخصی افراد در گوشی‌ها نهفته است، از بازنکردن لینک‌های غیرمعتبر، استفاده نکردن از بازی‌های نامعتبر و روشن نکردن وای‌فا و بلوتوث گوشی در محل‌های ناامن به عنوان راه‌های جلوگیری از هک شدن گوشی‌ها نام برد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1731992
ارسال نظر
نظرات