شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1732004
استاندار قزوین:

اقدامات مردم درباره کمک‌های مومنانه بی‌نظیر بود/ جامعه شاهد امانت‌داری سازمان اوقاف است

اقدامات مردم درباره کمک‌های مومنانه بی‌نظیر بود/ جامعه شاهد امانت‌داری سازمان اوقاف است
هدایت الله جمالی پورگفت: نشان دادن اقدامات سازمان اوقاف به مردم باعث می‌شود تا بیشتر اموال خود را وقف کنند چراکه می‌بینند کمک‌های آن‌ها امانت‌داری می‌شود و به دست نیازمندان حقیقی می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، هدایت الله جمالی پور ظهر امروز (شنبه) در مراسم دومین مرحله کمک مومنانه که به همت سازمان اوقاف و امورخیریه استان قزوین در امامزاده حسین(ع) برگزار شد با بیان اینکه ایام ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است تا ببینیم چه اندازه کارهایمان به سیره اهل بیت(ع) نزدیک است، اظهار کرد: باید ببینیم چقدر توانستیم ارزش‌هایی که ائمه برای ما به یادگار گذاشتند را اجرا کنیم.


وی با اشاره به اینکه باید از نهج البلاغه بهره ببریم، افزود: باید در مسیر نهج البلاغه بود و در این ایام توشه‌ای برای سال آینده برداریم، این ایام فرصت باارزشی است تا رهرو راستین برای امیرالمومنین (ع) شویم و از محبتی که برایمان به یادگار گذاشته است بهره ببریم.

استاندار قزوین با بیان اینکه امر مواسات و کمک مومنانه ازدو منظر مورد توجه است یادآور شد: یک منظر بعد انسانی و دیگری بعد دینی است که سعدی در اشعار خود به بعد انسانی توجه نشان داده است لذا باید در جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم به اطراف توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید مشکل افراد جامعه را مشکل خود بدانیم و با یکدیگر همکاری داشته باشیم تا مشکل حل شود چراکه اگر فقر ایجاد شود و به آن توجه نشود دامنه آن گسترش می‌یابد و ما را هم که حتی در رفاه هستیم دچار مشکل می‌کند.

کرونا و تحریم‌ها مسبب مشکلات اقتصادی و شغلی شدند
 

جمالی پور با اشاره به مواسات از منظر اسلام ادامه داد: در دین هم روایاتی داریم که اگر فقر در جامعه ایجاد شود دین از جامعه خارج می‌شود و همین معضلات و مشکلاتی در جامعه ایجاد می‌کند که بسیار پرخطر بوده و باید برای کنترل آن به مسائل توجه کرده و با اقدامات خود شرایط را بهتر کنیم.
وی با بیان اینکه امروزه دو دلیل باعث ایجاد مشکلات اقتصادی درکشور شده است، تصریح کرد: باشیوع کرونا کسب و کارها مخصوصاً کارهای فصلی و کارگری دچار مشکل شدند و خانواده‌ها را دچار سختی کردند و دلیل بعدی که به تحریم های ظالمانه دشمن برمی‌گردد نیز فرصت شغلی افراد جامعه را دچار مشکل کرده است.

استاندار قزوین با تاکید براینکه با وجود تحریم‌ها اتفاقاتی همچون تورم رخ می‌دهد، گفت: تورم باعث می‌شود تا مشاغل دچار مشکل شوند و در این شرایط باید از درگاه خداوند بخواهیم در مرتفع شدن مشکلات کمکمان کند و تلاش کنیم از هر فرصتی برای خدمت به مردم استفاده کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه مردم پس از سخنان رهبر معظم انقلاب درباره مواسات و کمک مومنانه کارهای بی‌نظیری کردند، یادآور شد: اقدامات بزرگی در این خصوص در سراسر کشور رقم خورد که بسیاری از آنها را ندیدیم، بسیاری از مردم جلوی درب خانه آسیب‌دیدگان از کرونا رفتند و کمک‌های مادی و معنوی کردند که به تصویر کشیده نشد.

اقدامات مردم درباره کمک مومنانه بی نظیر بود

این مقام مسئول ادامه داد: مردمی که اینچنین اقدامات بزرگی در مواسات همدلی انجام دادند قطعا برای ساخت کشور و هم افزایی بهره خواهند داشت، مهم این است که اراده برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد.
 

جمالی پور با بیان اینکه اقدامات نگاه مردم را به وقف تغییر می‌دهد، گفت: نشان دادن اقدامات سازمان اوقاف به مردم باعث می‌شود تا بیشتر اموال خود را وقف کند چراکه می‌بینند کمک‌های آن‌ها امانت‌داری می‌شود و به دست نیازمندان حقیقی می‌رسد.

وی با اشاره به حضور کمیته امداد و بهزیستی در بحث کمک مومنانه افزود: علاوه بر سازمان اوقاف، کمیته امداد و بهزیستی نیز باید مورد عنایت مردم باشند و اعتماد مردم را جلب کنند؛ اگر می‌خواهیم کاری با ارزش باشد باید اعتمادسازی کنیم که امروز شاهد این موضوع هستیم.

استاندار قزوین در پایان ضمن تشکر از اقدامات خوب سازمان اوقاف در استان گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم با مال‌های خود در مسیر مواسات قدم بردارند و مطمئن باشند که خداوند به اموال آنها برکت دو چندان می‌دهد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732004
ارسال نظر
نظرات