شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1732019
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

روند بستری‌های کرونا در قزوین کاهشی است/ ۳۸درصد افراد بالای ۸۰ سال واکسینه شدند

روند بستری‌های کرونا در قزوین کاهشی است/ ۳۸درصد افراد بالای ۸۰ سال واکسینه شدند
پیمان نامدار گفت: تعداد بیماران جدید کرونا و بیماران بستری روند کاهشی دارد و آمار بیماران ترخیص شده تقریبا به روزی ۹۰ تا ۱۰۰ بیمار رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، پیمان نامدار ظهر امروز(شنبه) در جلسه ستاد کرونای استان که در محوطه استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل وجود شرایط حساس در استان همواره سعی بر بررسی آمار فوتی‌های تست مثبت است و در موج چهارم کرونا، رهگیری‌هایی از خانواده مبتلایان به کرونا انجام می‌شود.


وی افزود: تعداد بیماران جدید کرونا و بیماران بستری روند کاهشی دارد و آمار بیماران ترخیص شده تقریبا به روزی ۹۰ تا ۱۰۰ بیمار رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: وضعیت استخدامی‌ها هنوز قطعی نشده است و با همین نیروهای موجود فعالیت‌ها را ادامه می‌دهیم.

واکسیناسیون ۱۱ درصد جانبازان

نامدار اذعان کرد: واکسیناسیون ۱۲۰ درصد گروه درمان و بیش از هفت هزار نفر در بخش درمان، ۹۴ درصد بخش بهداشت و واکسیناسیون بیش از دو هزار نفر از بیماران خاص انجام شده است.

وی ادامه داد: واکسیناسیون ۱۱ درصد از جانبازان، ۵۳ درصد پاکبانان، بالغ بر ۶۱ درصد نظام پزشکی و واکسیناسیون بالای ۸۰ سال به حدود ۳۸ درصد رسیده است.

این مقام مسئول گفت: میزان واکسن دریافتی در استان تقریبا بیش از ۳۶ هزار دوز است و تعدادی از این میزان تزریق شده و مابقی آن در روزهای آینده تزریق می‌شود و اطلاع رسانی لازم در این درباره صورت می‌گیرد.

نامدار گفت: بانوان خانه‌دار با ۳۸ درصد و کارمندان و کارکنان شرکت‌های صنعتی به عنوان بیشترین افراد در معرض خطر مبتلا به کرونا هستند؛ میزان شیوع در اثر حضور در بازار و مراکز شلوغ ۱۱ درصد بوده است.

وی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان ادامه داد: باید به شهرستان قزوین دقت بیشتری شود چراکه میزان بستری در آن بیشتر بوده و تاکستان کاهش داشته است.

میزان شیوع کرونا در بازار ۱۱ درصد است

این مقام مسئول گفت: روند مبتلایان به کرونا در شهرستان البرز و بویین زهرا کاهش یافته و در شهرستان آبیک باید مداخله ادامه داشته باشد.

نامدار در پایان یادآور شد: ۶۲ درصد مشارکت کننده برای دریافت واکسن، مربوط به بانوان و مابقی آقایان بود؛ میزان تمایل برای دریافت واکسن در بین روستائیان و متاهلین بیشتر است.

هدایت‌الله جمالی‌پور نیز در این جلسه اظهار کرد: لازم است مصوبات جلسات کرونا اجرا شود و عدم اجرای این مصوبات جای تامل دارد.

وی افزود: در صورتی که دستگاهی در رعایت مصوبات ستاد کرونا کوتاهی کرده اگر این کوتاهی بدون دلیل باشد باید با آن دستگاه برخورد شود؛ لذا از تمام مدیران انتظار دارم به مصوبات
کرونا بسیار جدی توجه و آنها را اجرایی کنند.

ادامه وضعیت فوق‌العاده در قزوین تا پایان ماه مبارک

استاندار قزوین بیان کرد: شرایط به گونه‌ای نیست که بتوان فعالیت‌ها را عادی کرد و تا پایان ماه رمضان شرایط فوق‌العاده در استان برقرار است و در صورت گزارش دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر تغییر وضعیت در این باره تصمیم‌گیری صورت می‌گیرد.

جمالی‌پور اذعان کرد: هنوز در مورد رعایت پروتکل‌ها وضعیت مناسبی نداریم و با شرایط ایده‌آل فاصله داریم که لازم است فرهنگ‌سازی در بستر فضای مجازی و رسانه‌ها صورت بگیرد.
وی عنوان کرد: ما نگرانیم دورهمی‌های خانوادگی در عید فطر برقرار شود لذا دستگاه‌های لازم هشداردهی داشته باشند.

این مقام مسئول یادآور شد: ممنوعیت سفرها همچنان برقرار بوده و لازم است فرمانداران و نیروی انتظامی با جدیت بیشتری پای کار باشند؛ کلیه مراکز اقامتی و گردشگری از پذیرش مهمان تا پایان ماه رمضان تعطیل است و مبادی ورودی به داخل شهرها باید کنترل شود.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732019
ارسال نظر
نظرات