شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/18 شناسه خبر: 1732020
دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

ظرفیت‌های بودجه‌ای در کشور متناسب با نیاز معلولان نیست

ظرفیت‌های بودجه‌ای در کشور متناسب با نیاز معلولان نیست
فاطمه محمدبیگی گفت: ظرفیت‌های بودجه‌ای در کشور متناسب با نیاز معلولان نیست و باید افزایش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ فاطمه محمدبیگی عصر امروز(شنبه)در دیدار اعضای کانون معلولین ایرانیان توانا استان قزوین با تاکید بر اینکه اراده پولادین جامعه معلولان ستودنی است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم به زیستن را کنار هم تمرین کنیم. جامعه معلولان افراد توانمندی هستند که هر کدام از آنها می‌توانند در بخش‌های مختلف جامعه اثرگذار باشند. 

 
وی افزود: ظرفیت‌های بودجه‌ای در کشور متناسب با نیاز معلولان نیست و باید افزایش یابد؛ پیگیر افزایش بودجه حمایتی از معلولان بوده و تمام تلاش خود را برای اجرای قانون حمایت از معلولان به کار برده و خواهیم برد و در این زمینه رایزنی‌های مختلفی را در سطح مجلس، سازمان بهزیستی و وزارت کار داشتیم. 
 
دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: تسریع در روند واگذاری پروژه مسکن معلولان یکی از موضوعات مورد تاکید ما در مجلس است که در این خصوص پیگیری‌هایی را درسطح ملی و استانی داشتیم. 
وی ادامه داد: در دیدار با وزیر راه، مسکن و شهرسازی و معاونان، تسریع در واگذاری 670واحد مسکن نیمه‌کاره به جامعه معلولان استان از طریق بهزیستی را از وزیر محترم خواستار شده و آن را مطالبه بخش مهمی از جامعه معلولان دانستم که امید است این تلاش‌‎ها به زودی به نتیجه مطلوب برسد لذا به صورت میدانی نظارت را در این خصوص ادامه می‌دهم.
 
محمدبیگی بیان کرد: متاسفانه در روند اجرای قانون جامع حمایت از معلولان شاهد اخلال و توجه کم رنگ مسئولان هستیم؛ از این رو این مسئله و عدم اجرای درست این قانون را بارها در مجلس متذکر شدم چراکه با اجرایی شدن این قانون می‌توان شاهد گشایش بخش مهمی از مطالبات و حل مشکلات این قشر عزیز در کشور بود.
 
وی عنوان کرد: افزایش مبلغ پوشش بیمه برای معلولان، اجرای دقیق تمامی بندهای قانون حمایت از معلولان توسط دولت، وزارت کار، سازمان بهزیستی، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌ها، مناسب سازی و بهسازی بیشتر محیط، افزایش تعداد و میزان سرانه افراد تحت پوشش بهزیستی، افزایش مهارت جامعه معلولان و ایجاد بستر کار متناسب با وضعیت این قشر و اختصاص بودجه برای تهیه لوازم و تجهیزات معلولان کشور از دیگر مواردی است که با پیگیری مستمر می‌توان شاهد به نتیجه رسیدن آن در جامعه بود. 
 
گفتنی است؛ در ادامه این نشست، پیرامون مسائل طرح جوانی جمعیت و خانواده که در مجلس شورای اسلامی در حال بحث و بررسی است گفت‌وگو و تبادل نظر شد.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732020
ارسال نظر
نظرات