شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:48 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732110
براساس اعلام سازمان هواشناسی:

آسمان کشور تا پایان هفته بارانی است/ تهران نیمه ابری همراه با وزش باد

آسمان کشور تا پایان هفته بارانی است/ تهران نیمه ابری همراه با وزش باد
سازمان هواشناسی از بارش باران، رعد و برق و وزش از امروز تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ براساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شرق تهران و ارتفاعات البرز، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و اصفهان بخصوص در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

فردا روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در سواحل خزر بارش شروع می‌شود؛ البته در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران، غرب و ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، اصفهان، نیمه شمالی فارس، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال لرستان، همدان، مرکزی و قم رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.
 
در همه مناطقی فوق، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش‌باد شدید موقت و خیزش گردوخاک و شکستن درختان وجود دارد.
 
روز سه شنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کرمانشاه، کردستان، مرکزی، اصفهان، اردبیل، قم، تهران، سمنان، قزوین، البرز و شمال سیستان و بلوچستان، غرب یزد، شمال فارس، کرمان دامنه های زاگرس در استان‌های مرکزی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شمال هرمزگان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی شده است.
 
روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب و غرب کشور، بخش هایی از مرکز، دامنه های البرز و زاگرس، رگبار و رعد و برق و به صورت پراکنده بارش باران ادامه دارد.
 
در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با شمالی شدن جریان‌ها روی سواحل دریای خزر کاهش محسوس دما به‌ویژه در غرب سواحل و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد  و از روز چهارشنبه تا آخر هفته افزایش دما در این مناطق بین ۹ تا ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
از سه شنبه تا آخر هفته جاری در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست؛ همچنین فردا شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و همچنین دریای خزر مواج خواهد بود.
 
آسمان تهران امروز قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد پیش‌بینی شده است، بیشینه و کمینه دما در پایتخت ۳۰ و ۱۷ درجه خواهد بود.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1732110
ارسال نظر
نظرات