شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732115
استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد:

حضور در انتخابات، کشور را از وضعیت کنونی خارج می‌کند

حضور در انتخابات، کشور را از وضعیت کنونی خارج می‌کند
طاهری استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد، گفت: نزدیک ترین راه برای خروج کشور از وضعیت فعلی، مشارکت در انتخابات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم طاهری عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت حضور مردم و مشارکت گسترده در انتخابات به انحا مختلف مورد تأکید قرار گرفت به طوری که حضرت امام فرمودند میزان رأی ملت است.

وی افزود: تا الان هم طی بیش از 40 سال گذشته این رویه ادامه پیدا کرده و میزان رأی ملت بوده است و مردم در عرصه سیاسی کشور نقش بسیار پررنگی داشته‌ و دارند.

کارشناس سیاسی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین دموکراسی منطقه غرب آسیا است و از این نظر یک شاخص و یک امر مهم است حضور مردم در صحنه می تواند آینده کشور و فرد جامعه را تضمین کند.

طاهری خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات پرشور نمایشی است از اقتدار ایران در منطقه و جهان و مردم ایران با مشارکت گسترده در انتخابات، واقعیت دموکراسی را به جهانیان نشان می‌دهند.

وی با تأکید بر اهمیت حضور گسترده مردم پای صندوق های رأی، عنوان کرد: اگر در انتخابات شرکت نکنیم در واقع خودمان را از یک انتخاب محروم کرده‌ایم و اجازه داده‌ایم دیگران سرنوشت ما را رقم بزنند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد بیان کرد: آینده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی نظامی و امنیتی ما در گروه حضور پرشور و گسترده در انتخابات است؛ لذا اگر وضعیت رفاهی بهتری می خواهیم و به دنبال اوضاع اقتصادی بهتری هستیم مسیر آن صندوق‌های رأی است.

طاهری تأکید کرد: عدم شرکت در انتخابات یعنی آسیب زدن به کلیت موجودیت ایران و ضربه زدن به منافع شخصی خودمان، لذا هر کسی که ایران را دوست دارد و به این خاک ارق دارد باید در انتخابات شرکت کند تا بتوانیم آینده بهتری تجربه کنیم.

وی تصریح کرد: دشمنان مردم ایران انتخابات را رصد می‌کنند و منتظر مشارکت کم‌رونق مردم هستند لذا عدم مشارکت مردم، نقطه ضعفی برای وجه و هویت ملی ایران است.

کارشناس سیاسی یادآور شد: تجربه‌ای که جمهوری اسلامی در اختیار ما قرار داده، تجربه‌ای منحصر به فرد است و ما با حضور در انتخابات می‌توانیم از وضعیتی که این روزها در آن قرار گرفته‌ایم، خارج شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732115
ارسال نظر
نظرات