شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732123
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان:

هوای کُردستان ۷ درجه گرمتر می شود/ از میزان گرد و خاک کاسته می شود

هوای کُردستان ۷ درجه گرمتر می شود/ از میزان گرد و خاک کاسته می شود
خسرو سیف پناهی شعبانی گفت: از فردا یکشنبه تا روز سه شنبه بتدریج میانگین دمای شبانه روزی 5 تا 7 درجه سیلسیوس افزایش داشته و هوای سطح منطقه گرمتر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خسرو سیف پناهی شعبانی کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی، از امروز شنبه تا روز چهارشنبه به تناوب شاهد ناپایداری های جوی به شکل افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید(بخصوص برای بعدازظهر دوشنبه و سه شنبه)، در برخی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.

وی گفت: بارش ها به شکل رگباری و پراکنده بوده و عمدتاً در نیمه شمالی و شرقی و تا حدودی نواحی مرکزی استان رخ می دهد؛ که امکان آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی در برخی از مناطق یاد شده دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: شرایط بارش برای فردا یکشنبه و پس فردا دوشنبه در سطح منطقه کاهش می یابد ولی همچنان برای شهرستان های بیجار و قروه امکان بارش های خفیف و پراکنده وجود دارد.

سیف پناهی یادآور شد: لازم به ذکر است بتدریج از امروز شنبه، از میزان گرد و خاک در سطح استان کاسته شده و کیفیت هوا و دید افقی افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: همچنین از فردا یکشنبه تا روز سه شنبه بتدریج میانگین دمای شبانه روزی 5 تا 7 درجه سیلسیوس افزایش داشته و هوای سطح منطقه گرمتر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732123
ارسال نظر
نظرات