شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732183
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین :

۳۱ مادر باردار اسفراینی مبتلا به کرونا شناسایی شدند

۳۱ مادر باردار اسفراینی مبتلا به کرونا شناسایی شدند
نادر نیک پرست گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون 3 هزار و 444 مادر باردار توسط ماماهای حوزه سلامت غربالگری شدند که از این تعداد تست 31 مادر باردار مثبت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نادر نیک پرست، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصر اترک با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون 3 هزار و 444 مادر باردار توسط ماماهای حوزه سلامت  غربالگری شدند گفت : از این تعداد 103 نفر دارای علامت بودند که 64 نفر به پزشک ارجاع داده شدند.

نیک پرست افزود: 31 مارد باردار کرونا مثبت قطعی تشخیص داده شدند که 14 نفر از آنها بستری و مابقی در قرنطینه خانگی درمان شدند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر فوت مادر باردار کرونایی در اسفراین نداشتیم گفت : 31 ماما در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و پایگاه های شهری و 33 ماما در زایشگاه اسفراین فعال هستند. 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین همچنین از آموزش مجازی 120 مادر باردار در مدت شیوع کرونا به دلیل عدم برگزاری آموزش های حضوری خبر داد و افزود: مراقبت از میانسالان ، کودکان ، مادران باردار و سالمندان از وظایفی است که این ماماها در مناطق تحت پوشش خود بر عهده دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732183
ارسال نظر
نظرات