شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732251
کارشناس مسائل تغذیه مطرح کرد؛

بیماری‌های غیر واگیر؛ نتیجه کم خوری در رمضان/ خطر کاهش سطح ویتامین‌های بدن در پی افزایش مصرف شیرینی

بیماری‌های غیر واگیر؛ نتیجه کم خوری در رمضان/ خطر کاهش سطح ویتامین‌های بدن در پی افزایش مصرف شیرینی
مسعود فیروزکوهی با اشاره به اشتباهات تغذیه ای در رمضان، گفت: کم خوری که نتواند نیاز تغذیه ای فرد را تامین کند، بعد از ۳۰ روز می تواند باعث ابتلا به بیماری های غیر واگیر و اشکال در عملکرد اندام ها، آنزیم ها و هورمون ها شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود فیروزکوهی، کارشناس تعذیه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به نتایج عدم توجه به وضعیت جسمی و بیماری های زمینه ای در مورد گرفتن یا نگرفتن روزه، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: روزه داری در شرایط ممنوعیت به دلیل مشکلات جسمی و بیماری می تواند باعث آسیب به بدن شود و سلامتی فرد را تهدید کند، یا  نگرفتن روزه بدون دلیل، می تواند موجب ناراحتی و عذاب وجدان فرد شود.
 
وی با بیان این که پر خوری و پر نوشی به امید گرسنگی و تشنگی کمتر در طی روز باعث اضافه وزن و تشنگی بیشتر می شود، ادامه داد: کم خوری که نتواند نیاز تغذیه ای فرد را تامین کند، در طی ۳۰ روز می تواند باعث کاهش وزن، ضعف و بیحالی و سوء تغذیه در افراد مستعد شود که خود زمینه ساز ابتلا به بیماری های غیر واگیر و اشکال در عملکرد اندام ها، آنزیم ها و هورمون هاست.
 
این کارشناس افزود: بی نظمی در وعده های غذایی افطار، شام و حتی حذف سحری نیز باعث کاهش کارآیی بدن در طی روز می شود، نظم در زمان مصرف مواد غذایی باعث می شود که سوخت و ساز بدن بهتر و منظم تر انجام شود.
 
وی با اشاره به مصرف چای فراوان در وعده سحر به امید کاهش تشنگی روزانه و عدم ابتلا به سردرد در افرادی که عادت به مصرف چای دارند، ادامه داد: چای مدر است و نوشیدن زیاد آن و به خصوص اگر چای پررنگ باشد، برعکس باعث تکرر ادرار و بروز تشنگی از ابتدای روز می شود.
 
فیروزکوهی با اشاره به عوارض مصرف غذاهای شور و پرادویه در وعده سحری، اظهار کرد: غذای شور و پر ادویه، سرخ کردنی و چرب نیاز به آب را افزایش می دهد و باعث کم آبی بدن و احساس تشنگی در طی روز می شود.
 
وی گفت: کاهش مصرف میوه و سبزی به دلیل مصرف بیشتر شیرینی ها یا تمایل بیشتر به مصرف غذاهای اصلی می تواند باعث کاهش سطح ویتامین ها و مواد معدنی در افراد مستعد شود که نظم بدن را بهم می زند.
 
این کارشناس اضافه کرد: این مهم باعث کاهش دریافت فیبر خوراکی و مواد سلولزی نیز می شود و یبوست را به دنبال خواهد داشت. با توجه به اینکه فیبر های غذایی در نگهداشت آب نیز موثر هستند، مصرف مواد غذایی کم فیبر باعث تشنگی بیشتر در طی روزه داری می شود.
 
وی با اشاره به  مصرف خودسرانه و اضافه بر نیاز انواع مکمل های ویتامین – مینرال به امید پیشگیری از بروز کمبود، بیان کرد: اگر مصرف مکمل با توجه به نیاز جسمانی فرد باشد، مطلوب است، اما دریافت دوز بالا و اضافه بر نیاز، به کلیه ها و کبد فشار وارد می کند و عملکردشان را تحت تاثیر قرار می دهد.
 
به گفته فیروزکوهی، با اطمینان فرد به تامین املاح و ویتامین ها، به مصرف سبزیجات و میوه ها ممکن است کم توجهی شود که دریافت فیبر کاهش یافته، باعث یبوست و تشنگی بیشتر روزانه می شود.
 
وی درباره عوارض استفاده از تنقلات و مواد غذایی کم ارزش گفت: تنقلات شور و شیرین یا چرب مثل چیپس و پفک و امثال آن فاقد ارزش غذایی بوده و می تواند مصرف مواد غذایی اصلی یا مواد با ارزش را کاهش دهد و موجب تشنگی و گرسنگی در طی روز شود.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732251
ارسال نظر
نظرات