شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732283

۱۹ اردیبهشت؛ آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون دکتری وزارت بهداشت

۱۹ اردیبهشت؛ آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون دکتری وزارت بهداشت
مهلت مجدد برای ثبت نام در آزمون دکتری وزارت بهداشترشته‌های علوم پایه پزشکی از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ برای افرادی که موفق به ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph. D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی نشده‌اند مهلت مجددی از امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت تا روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است. 

 
داوطلبان در این مهلت فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp. ir نسبت به ثبت نام جدید و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام قبلی خود اقدام کنند. 
 
آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph. D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در روزهای سوم، چهارم و پنجم تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند. 
 
شرایط اختصاصی ثبت نام
 
داوطلبان فوق باید دانشنامه کارشناسی ارشد فوق لیسانس (مرتبط یا دکتری حرفه‌ای) پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی سه برای رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، جدول شمارهی ۵ برای رشته‌های دندانپزشکی و جدول شمارهی ۱۰ برای رشته‌های داروسازی داشته باشند. 
 
درصورتی که دانشجوی نیم سال آخر، به هر دلیلی، تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل نشود پس از اعلام نتایج، قبولی وی‌کان لم یکن تلقی شده و داوطلب از شرکت در آزمون سال آینده نیز محروم خواهد شد. 
 
داوطلبان برای شرکت در آزمون صرفاً مجاز به انتخاب یکی از دوره‌های دکتری تخصصی یا پژوهشی هستند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آن‌ها اقدام نمایند. 
 
دانشجویان نیم سال آخر تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ مجاز به شرکت در آزمون هستند. 
 
پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که در دانشگاه ثبت نام نکرده‌اند یا انصراف داده اند، مجاز به شرکت در این آزمون نیستند. در غیر این صورت، مسئولیت عواقب بعدی بر عهده داوطلب خواهد بود و این محرومیت شامل پذیرفته شدگان شهریه‌پرداز نمی‌شود. 
 
از سال ۱۴۰۰ به بعد، محرومیت از شرکت در آزمون سال بعد برای پذیرفته شدگان نهایی آزمون که ثبت نام نمی‌کنند یا انصراف می‌دهند شامل پذیرفته شدگان شهریه‌پرداز نیز خواهد شد. بنابراین داوطلبان دقت نمایند در صورتی که تمایلی به پذیرش در دورههای شهریه‌پرداز ندارند این رشته یا محل‌ها را انتخاب نکنند. همچنین داوطلبان متقاضی این دوره لازم است قبل از انتخاب، از میزان شهریه دانشگاه مورد نظر خود اطلاع کسب کنند. 
 
داوطلبان می‌توانند قبل از شروع و یا پایان طرح تعهدات نیروی انسانی در آزمون شرکت کنند و در صورتی که در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامه تحصیل فراهم می‌شود. 
 
عدم اشتغال به تحصیل در دوره‌های دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph. D) یا دستیاری تخصصی در تمامی مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور از دیگر شرایط ثبت نام است. 
 
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (D. Ph) حذف شده است و درس زبان انگلیسی عمومی با ۴۰ سوال شامل ۱۵ سوال درک مطلب، ۱۵ سوال لغت و ۱۰ سوال گرامر (با ضریب ۳) برای همه رشته‌ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است. 
 
مهلت ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph. D) سال ۱۴۰۰ تا پایان روز شنبه ۲۳ اسفند سال ۹۹ ادامه داشت و تا آن زمان تعداد ۱۳ هزار و ۴۲۷ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.
 
انتهای پیام/
 منبع: ایلنا
https://www.dana.ir/1732283
ارسال نظر
نظرات