شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732293
افت ۱۵ هزار واحدی شاخص؛

ادامه روند ریزشی بورس در دومین روز هفته/ ارزش معاملات خرد در تالار شیشه‌ای به دو هزار میلیارد تومان نرسید

ادامه روند ریزشی بورس در دومین روز هفته/ ارزش معاملات خرد در تالار شیشه‌ای به دو هزار میلیارد تومان نرسید
شاخص کل بورس تهران با ۱۵ هزار و ۵۹۰ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۱ هزار واحد ایستاد و ارزش معاملات خرد سهام در بازار سرمایه کمتر از دو هزار میلیارد تومان بود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاملات بازار سرمایه امروز همانند روزهای گذشته با توجه به فشار فروش، با افت قیمت نمادها آغاز بکار کرد و همه گروه‌ها یکپارچه منفی و معاملاتی پر عرضه را تجربه کردند.
 
معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۲۷۰ هزار معامله انجام دادند و مالکیت بیش از ۵ میلیارد و ۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی جا به جا شد.
 
ارزش معاملات بازار سرمایه به بیش از ۶۹۵۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۱۹۶۵ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۷۵۱ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.
 
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۱۵ هزار و ۵۹۱ واحد کاهش به یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۷۱ واحد رسید. شاخص هم وزن هم با ۱۲۰۷ واحد کاهش عدد ۴۲۰ هزار و ۸۱۱ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران در بورس بیش از ۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۲۰۴ هزار معامله و به ارزش ۳۳۵۲ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و پالایش نفت اصفهان با بیشترین اثر منفی در افت شاخص بورس بیشترین نقش را داشتند.
 
 
شاخص کل فرابورس ایران با ۱۳۸ واحد افت به ۱۷ هزار و ۲۲۷ واحد رسید.
 
معامله گران امروز در فرابورس بیش از ۶۵۰ میلیون سهام و اوراق مالی را با انجام ۶۵ هزار معامله و ارزش ۳۶۰۲ میلیارد تومان را دادوستد کردند.
 
نمادهای بیمه پاسارگاد، پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد هرمزگان جنوب، سنگ آهن گهرزمین و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1732293
ارسال نظر
نظرات