شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:39 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732310
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز:

آمار بیماران بستری کرونا در البرز رکورد زد/ تمدید فعالیت صنوف در گرو شیب نزولی کووید ۱۹

آمار بیماران بستری کرونا در البرز رکورد زد/ تمدید فعالیت صنوف در گرو شیب نزولی کووید ۱۹
مهرداد بابایی گفت: در حال حاضر ۹۸۱ نفر در بیمارستان‌ های البرز بستری هستند این در حالی است که در بدترین شرایط پیک سوم ۹۲۴ نفر بستری شده داشتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز امروز یکشنبه با اشاره به اینکه کرونا بیشترین ماندگاری را در سطوح فلزی و کمترین ماندگاری را در سطوح پلاستیکی دارد، گفت: البته شهروندان باید بدانند که این ویروس به ندرت از طریق سطوح منتقل می شود.

مهرداد بابایی بیشترین عامل انتقال ویروس کرونا را از طریق تنفس و فرد به فرد دانست و افزود:  استفاده از ماسک بهترین پیشنهادی است که به مردم می توان داشت، در حال حاضر هم وضعیت کرونا در استان نسبت به هفته های گذشته تثبیت شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه آمار بیماران بستری شده در پیک چهارم از قله پیک سوم در البرز بیشتر است، اظهار داشت: در حال حاضر ۹۸۱ نفر در بیمارستان‌ های استان بستری هستند این در حالی است که در بدترین شرایط پیک سوم ۹۲۴ نفر بستری شده داشتیم.

بابایی به فوت ۲۴ نفر طی شبانه روز گذشته در البرز اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا همچنان فعال است از مردم درخواست می شود در موارد ضروری و صرفا با رعایت پروتکل های بهداشتی از منزل خارج شوند.

وی در خاتمه تمدید اجازه فعالیت واحدهای صنفی در گرو شغلی ۲ را در گرو شیب نزولی ویروس کرونا دانست و گفت: بیشترین میزان ایمنی واکسن کرونا دو تا چهار هفته بعد از تزریق مرحله دوم است به همین دلیل کسانی که واکسن زده ‌اند ایمنی دائمی در برابر کووید ۱۹ ندارند.

 

 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1732310
ارسال نظر
نظرات