شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1400/02/19 شناسه خبر: 1732318
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی:

۲ هزار کلاس مهارتی در راستای توانمندسازی مردم استان مرکزی هدف‌گذاری شده است

۲ هزار کلاس مهارتی در راستای توانمندسازی مردم استان مرکزی هدف‌گذاری شده است
محترمی گفت: در راستای توانمندسازی مهارتی مردم بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری ۲ هزار کلاس مهارتی انجام داده که با هماهنگی‌های انجام‌شده برای آنها گواهی معتبر صادر خواهد شد و حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی امروز در بازدید فرمانده سپاه روح‌الله از بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: یکی از مهمترین مأموریت بسیج سازندگی هدایت و پشتیبانی از گروه های جهادی است و امروز ۱ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی فعال در سامانه اطلس بسیج سازندگی به ثبت رسیده که در عرصه های مختلف با توانمندی ها و تخصص های گوناگون به مردم خدمت رسانی می کنند.

محترمی اظهار کرد: اردوهای جهادی یکی از بسترهای مهم پرورش مدیران آینده نظام اسلامی هستند که در این اردوها علاوه بر خدمت رسانی کار تربیت و پرورش اتفاق می افتد و در واقع اردوهای جهادی میدان کار تشکیلاتی و جنگیدن با فقر در همه ابعاد است.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۲۵۰ هزار نفر روز در قالب های مختلف به مردم استان و سایر مناطق کشور خدمت ارایه کردند و منشا خیرات و برکات زیادی برای مردم ومناطق محروم بوده اند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: رویکرد مهم بسیج سازندگی پای کار آوردن مردم برای حضور در میدان های مختلف است چراکه هر عرصه ای که مردم در آن ورود پیداکرده اند موفقیت حاصل شده و هر کجا که نقش مردم دیده نشده کار اثر بخش انجام نشده است.

محترمی گفت: یکی دیگر از ماموریت مهم بسیج سازندگی فعالیت در تحقق اقتصاد مقاومتی است که با رویکرد صندوق های قرض الحسنه، آموزش های مهارتی و ارائه تسهیلات برای تحقق اقتصاد مردمی تلاش می کنند.

وی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۶۵۰ صندوق قرض الحسنه فعال در بسیج سازندگی استان خدمات ارائه می کنند که با استفاده از منابع مالی خرد، خود اعضاء و هدایت ها و حمایت های بسیج سازندگی در راستای اقتصاد مقاومتی و مردمی گام بر می دارند که ایجاد ۷۸۰ فرصت شغلی در سال ۹۹ تنها بخشی از دستاورد صندوق ها در سطح استان است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار کرد: محرومیت زدایی از دیگر ماموریت های مهم بسیج سازندگی است که در دو بخش عمرانی ، شامل اجرای پروژه های روستایی و شهری، ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی و پروژه های آب و کشاورزی و بخش غیر عمرانی که شامل جهیزیه، کمک های مومنانه و لوازم التحریر متمرکز شده است.

محترمی ادامه داد: ساخت ۱۹۰ واحد مسکونی، بازسازی ۱۷۰ واحد مسکونی برای ولی نعمتان، توزیع بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی، اهدای ۸۵۰ جهیزیه به زوج های جوان ، ۲۲ هزار بسته لوازم التحریر، ۱ میلیون غذای گرم و بسیاری از اقدامات دیگر تنها بخشی ازخدمات محرومیت زدایی در سال ۹۹ است.

وی ادامه داد: در راستای توانمند سازی مهارتی مردم بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی های لازم برای برگزاری ۲ هزار کلاس مهارتی انجام داده که با هماهنگی های انجام شده برای آنها گواهی معتبر صادر خواهد شد و حمایت های لازم صورت می گیرد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بسیج سازندگی با تهیه و ابلاغ دستورالعمل بومی در سایر شهرستان های استان برنامه های جدی و عملیاتی دارد که امیدواریم با حمایت های مسئولین استان و سایر دستگاه های مرتبط بتوانیم آنها را به تحقق برسانیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732318
ارسال نظر
نظرات