شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1400/02/20 شناسه خبر: 1732487
در گفت و گو با یک کارشناس سیاسی مطرح کرد؛

دولت جوان انقلابی گره گشای مشکلات کشور/دشمن با تحریف و تحریم به دنبال نقشه های شوم خود است

دولت جوان انقلابی گره گشای مشکلات کشور/دشمن با تحریف و تحریم به دنبال نقشه های شوم خود است
حجت الاسلام مهدی کوچکزایی گفت: تفکر انقلابی سبب حفظ استقلال کشور، گشودن گره های بزرگ و حلال مشکلات جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی کوچکزایی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: هر زمان مردم پای صندوق های رای رفتند و آگاهانه و با تفکری انقلابی، مسئولان را انتخاب کردند کشور به پیشرفت و اقتدار رسید، این دوره از انتخابات بسیار حساس و شرایط سرنوشت سازی برای مردم در داخل و خارج از مرزها است.

وی افزود: رییس جمهور در ساختار قانون اساسی به عنوان مسئول اجرایی کشور و رییس دولت، بالاترین اختیارات را داراست و نگاه جهموری اسلامی به مبانی انقلاب اسلامی و شعارهای انقلابی خیلی اهمیت دارد امام خمینی(ره)اهداف بزرگی را در مسیر رسیدن به آرمان ها تدوین کرد و اگر امروز جوانان ما با این هدف ها ناآشنا هستند مشکل از نخبگان کشور است که هنوز نتوانسته اند این شعارها را برای نسل جوان تبیین کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگرفته دین و مکتب اسلام است ، خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) این راه بزرگ را درپیش گرفتند و مردم نیز وارد صحنه شدند رژیم منحوس پهلوی را کنار زدند و اسلام را حاکم کردند اما برخی دولت هایی که در طول عمر 42 ساله انقلاب وارد میدان شدند نتوانستند شعارهای انقلاب اسلامی را برای ملت به خوبی تبیین کنند بنابرین دولتی جوان و انقلابی باید برسر کار بیاید تا این خلا را پر کند.

دولت جوان انقلابی گره گشای مشکلات کشور

حجت الاسلام کوچکزایی تاکید کرد: دولت جوان انقلابی و انتخاب فردی در این راستا به این معناست که به کسی رای دهیم که باانگیزه ، شجاع، پرتلاش، پرتحرک و دارای روحیه ای مردمی باشد و خود را درگیر بروکراسی های موجود در جامعه نکند، امروز با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی و گره های کوری که در موضوعات اقتصادی به وجود آمده نمی توان با برنامه های عادی این مشکلات را از بین برد.
وی ادامه داد: نیاز است تا دولتی بر سر کار بیاید که پرتلاش و باانگیزه و خط شکن باشد و موانع را برطرف کرده و برای رسیدن به مقصد از هیچ تلاشی فروگذار نکند همانند شهیدانی مثل شهید باکری بتواند با تدبیر و مدیریت کارهایی بزرگ انجام دهد.

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: مشکلات امروز جامعه به این دلیل است که جریان غربگرا در طول این سال ها تلاش کردند تا به مردم این گونه القا کنند که انقلابی گری برخلاف رفاه، آسایش و معیشت مردم حرکت می کند و نمی توانند با دنیا تعامل کنند اما روحیه جهادی، با انگیزه و پرتلاش جوانان انقلاب را در صنایع دفاعی، موشکی، مباحث پزشکی و طراحی های علمی شاهد هستیم که شهید فخری زاده و سلیمانی نمونه هایی از آن هستند.

وی عنوان کرد: امروز ضروری است که شعارهای انقلاب اسلامی در عمل برای نسل جدید تبیین و در جامعه پیاده شود با توجه به تحولات بین المللی و منطقه ای، دولتی باید سرکار بیاید که بتواند استقلال کشور را حفظ کند و اهل عوامفریبی نبوده و از اخم دشمنان نهراسد و با شجاعت و روحیه جهادی در معادلات بین المللی به اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی کمک کند اما در این چند سال معامله گری و ترس و دلدادگی به غرب، ضربه های زیادی را بر جامعه وارد کرد.

کوچکزایی تفکر انقلابی را سبب حفظ استقلال، گشودن گره های بزرگ مشکلات جامعه دانست و ادامه داد: یکی از راه های نفوذ دشمن دگرگونی ارزش هایی مانند مروت، جوانمردی، ازخودگذشتگی، فداکاری، حمایت از مستضعفان،ترویج و حفظ دین است تفکر حضرت امام خمینی(ره) در دنیا تاثیر گذاشت و اسلام ناب را به جهان معرفی و از نمونه اموی آن جدا کرد.

وی گفت: اسلام حسینی به معنای مروت، جوانمردی، فداکاری و نمونه اموی آن مانند مدل عربستان و کشورهای متحجر حاشیه خلیج فارس، برگرفته از سازش است یعنی اسلامی که با دشمنان دین سازش می کند اما امام خمینی (ره) این کشور را بر پایه اسلام ناب بنا کرد و به دنیا فهماند که با مدل دین می توان حکومت تشکیل داد و بهترین جامعه را برای مردم ایجاد کرد.

شهید سلیمانی خروجی اندیشه انقلابی گری است

وی افزود: متاسفانه در داخل کشور کسانی که با ظاهری اسلامی دل به غرب داشتند و در بطن حکومت نفوذ و کشور را دچار مشکلات فراوان کردند و امروز تفکرلیبرال وابسته به غرب در مقابل تفکر انقلابی قرار گرفته است؛ شهید سلیمانی خروجی این اندیشه انقلابی گری است و خروجی جریان غربگرا امثال خاوری و شهرام جزایری را تحویل دادند بنابراین مردم باید بدانند که فاصله زیادی با تحقق کامل اهداف انقلاب اسلامی داریم.

کوچکزایی خاطرنشان کرد: اگر دولت انقلابی و اسلامی باشد، جامعه و محله دینی شود مردم دچار این مشکلات اقتصادی و اجتماعی نخواهند شد اما مدل اقتصاد ما بر پایه اسلام نیست، جوان بودن در دولت جوان انقلابی هرگز به این معنا نمی باشد که شایسته سالاری و افراد با سن بیشتر کنار گذاشته شود و یا افراد با تجربه ای که برای نظام زحمت کشیده اند نادیده بگیریم.

وی ادامه داد: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، مقصود از جوان بودن فرد منتخب این است که همانند شهید سلیمانی، زندگی خویش را در مسیر انقلاب طی کرده و برای خدا کار کند، حرف انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب و دین و اخلاق و حمایت از مستضعف است امام خمینی(ره) در این باره گفتند که ما از مستضعفان چه در داخل و چه در خارج از مرزها حمایت می کنیم و در این راه مرز قائل نشد و اینگونه این تفکر در جهان گسترش یافت و خود را در سوریه، لبنان و یمن نشان داد.

وی تصریح کرد: اکنون زمانی است که دولتی انقلابی و خط شکن وارد میدان شود همان گونه که در جریانات و اتفاقات مختلف مانند سیل و زلزله و کرونا، جوانان حزب اللهی وارد میدان شدند و کاری که دولت باید انجام دهد آنان به دست گرفته و بهترین صحنه ها را رقم زدند، مشکلات اقتصادی امروز جامعه با برنامه های عادی حل نمی شود و نیاز به دولتی پرتحرک داریم که بداند گره مشکلات کجاست؟


دشمن با تحریف و تحریم مقاصد خود را عملی می کند

این کارشناس سیاسی گفت: افراد نخبه و دلسوزبسیاری در کشور داریم که باید وارد میدان شده و برای انقلاب نقش آفرینی کنند یکی از راه های نفوذ دشمن دورکردن مردم از ارزش های اسلامی است از سوی دیگر هنگامی که خواص به راحت طلبی و زیاده خواهی عادت کنند این موضوع در جامعه رخنه کرده و گسترش می یابد و این دنیا طلبی یکی از عللی بود که سبب شد تا پیروان پیامبر اسلام بعد از ایشان در مقابل فرزندانش ایستاده و با انها وارد جنگ شوند.

وی با اشاره به فساد گسترده در دوران شاه، ادامه داد: دربار پهلوی مرکز فساد بود، هیچ نکته مثبتی در تاریخ شاهنشاهی وجود نداشته و این را از مطالبی که نزدیکان و همسرش عنوان می کنند می توان فهمید اما وجود حاکم اسلامی در انقلاب یکی از نقاط قوت و مواردی است که دشمنان نیز به آن معترف هستند.

وی اذعان کرد: زندگی و شخصیت امام راحل و رهبر انقلاب سرشار از ساده زیستی و خدامحوری است دولت هایی که بر سر کار آمدند نتوانستند شعارهای انقلاب را تبیین و محقق کنند و مردم به این نتیجه رسیده اند که تنها راه علاج مشکلات کشورداشتن روحیه ای ای انقلابی است که بتواند در داخل و خارج از کشور تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: شعار دولت جوان انقلابی ما می توانیم بوده و شاخصه انقلابی گری بر پایه اسلام است، شهید رجایی به عنوان رییس جمهور وقت توانست دین را در جامعه پیاده و بر قلب مردم حکومت کرد، جریان لیبرال سعی کرده تا با نفوذ در بطن جامعه ، اذهان عمومی را مشوش کند اما دولت جوان انقلابی گره های سخت را می گشایدهمانند شهید سلیمانی که موفق شد تا تفکر انقلاب را در خارج از مرزها تبیین کند.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی تفکر و مکتبی با روحیه جهادی است ، امروز دشمن با تحریف و تحریم مقاصد خود را عملی می کند دولت جوان انقلابی می تواند دولتی شایسته را رقم بزند و همه بزرگان و صاحب نظران باید در این مسیر قدم بردارند و وارد صحنه های سخت شده و وظیفه خود را نسبت به این انقلاب ادا کنند.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732487
ارسال نظر
نظرات