شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:20 منتشر شده در مورخ: 1400/02/20 شناسه خبر: 1732549
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی:

انتخاب فرد اصلح همچون شرکت در انتخابات یک وظیفه است

انتخاب فرد اصلح همچون شرکت در انتخابات یک وظیفه است
حمداله منظری توکلی گفت: مردم بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید در بین افراد صالح بگردند و صالح تر یا اصلح را انتخاب کنند؛ زیرا همچنان که شرکت در انتخابات یک وظیفه است، انتخاب فرد اصلح نیز یک وظیفه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمداله منظری توکلی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با راه آرمان با اعلام اینکه افرادی که از تایید شورای نگهبان عبور کرده اند، قانوناً افراد صالحی هستند، گفت: کثرت کاندیداهای صالح موجب نوعی رقابت درون گروهی می‌شود که ممکن است زمینه ساز به قدرت رسیدن گزینه‌ای که صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد، فراهم شود.

وی افزود: مردم بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید در بین افراد صالح بگردند و صالح تر یا اصلح را انتخاب کنند؛ زیرا همچنان که شرکت در انتخابات یک وظیفه است، انتخاب فرد اصلح نیز یک وظیفه است.

منظری توکلی تصریح کرد: به عبارت دیگر شناخت گزینه اصلح و انتخاب آن یک حجت شرعی است.

وی با اشاره به اینکه فرد اصلح کسی است که بتواند مشکلات کشور را حل کند، تعالی بخشیدن استقلال و عزت کشور، رونق بخشیدن وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور و باز کردن گره‌ها را از ویژگی های انتخاب اصلح اعلام کرد و گفت: فرد اصلح باید امین ترین و قادر ترین فرد برای حل مشکلات کشور باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر کانون دانشگاهیان استان کرمان افزود: انتخابات یک فرصت و ظرفیت است که باید از این ظرفیت برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده کرد.

مسئول هیات اندیشه ورز علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: اگر در انتخابات حضور فعال نداشته باشیم، دولت آینده از پشتوانه مردمی برخوردار نیست و دولتی آسیب پذیر است.

منظری توکلی بیان کرد: چنین دولتی علاوه بر اینکه پشتوانه داخلی ندارد، در بیرون از کشور هم موجی از تهدیدها و تحریم‌ها راه می‌اندازند و دشمنان خارجی علیه نظام اسلامی توطئه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این درحالیست که اگر در انتخابات حضوری فعال داشته باشیم موجب یأس و ناامیدی دشمن می‌شود و اقتدار ما در جهان چند برابر می شود.

منظری توکلی حضور فعال در انتخابات را یکی از شاخصه‌های مردمی بودن و مشروعیت نظام اسلامی دانست که پایه های خود را بر جمهوریت بنا نهاده است.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر کانون دانشگاهیان استان کرمان گفت: بهترین نکات را برای انتخاب فرد اصلح، مقام معظم رهبری بیان فرموده اند که جامعه اسلامی لازم است این موارد را مد نظر قرار دهند.

مسئول هیات اندیشه ورز علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از جمله معیارهای ایجابی برای فرد اصلح را تدین و اعتقاد نظری و عملی به اسلام و انقلاب، قانون اساسی و خط امام دانست و افزود: صداقت و صمیمیت با مردم و دلسوزی برای مردم، طرفداری مستضعفین و ضعفا، بهره‌مندی از فهم و درک سیاسی، بهره مندی از تخصص، تجربه و کارآمدی، پیگیری مبارزه عملی با فساد، برخورداری از روحیه شجاعت، داشتن قصد خدمت و … از معیارهای سلبی فرد اصلح است.

منظری توکلی تصریح کرد: عدم وابستگی به بیگانگان، ساده‌ لوح نبودن، طمع ورز نبودن و وامدار نبودن به مراکز قدرت و ثروت از دیگر ویژگی های فرد اصلح است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732549
ارسال نظر
نظرات