شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1400/02/20 شناسه خبر: 1732555
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

مدیر اجرایی باید یک قدم جلوتر از مردم در خط مقدم باشد/ مبارزه با مفاسد یکی از شاخصه های مهم رئیس جمهور آینده

مدیر اجرایی باید یک قدم جلوتر از مردم در خط مقدم باشد/ مبارزه با مفاسد یکی از شاخصه های مهم رئیس جمهور آینده
حسین اکبری فرد گفت: مردم از تبعیض، فساد و رانت بیشتر ضربه خوردند و رئیس جمهور آینده باید این رانت ها را کاهش داده و یا به حداقل برساند شاید از بین بردن آن دشوار و بسیار سخت باشد اما کاهش و به حداقل رساندن آن یک مسئله است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین اکبری فرد کارشناس اقتصادی در گفتگو با راه آرمان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حل مشکلات اقتصادی در دولت آینده اظهار کرد: در حوزه اقتصاد مسائل زیادی مطرح شده  یکی از این سوالات در رابطه با انتخابات سال ۱۴۰۰ است اینکه  چه ملاک ها و معیارهایی مدنظر است.

وی گفت: در رابطه با بحث اقتصاد مسائل و مشکلات از گروه ها و بخش ها و جاهای مختلف دریافت شده و مشخص است و راه حل در اقتصاد معمولا راه حل عملیاتی است اما ممکن است شیوه برخورد با مسائل متفاوت باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، با بیان اینکه اقتصاد به عنوان یک شاخصه مهم مطرح است، عنوان کرد: برای حل مسائل اقتصادی بایستی یک مدیریت جهادی، روحیه و عملکرد انقلابی داشته باشیم در واقع باید کسانی که در راس این مجموعه به عنوان قوه مجریه قرار می گیرند با روحیه و عملکرد انقلابی به خواسته های مردم پاسخ دهند که امروز در حوزه های مختلف در بدنه مردم یا با مردم بودن مطرح است.

مدیر اجرایی باید با روحیه جهادی و یک قدم جلوتر از مردم در خط مقدم باشد

اکبری فرد افزود: با مردم بودن مصادیقی  دارد از جمله در کنار مردم و دهک هایی بودن که پای همه چیز ایستاده و هر جایی که بحث اسلام و اقتدار باشد در خط مقدم هستند لذا مدیر اجرایی باید در صحنه های مختلف با روحیه جهادی در کنار مردم و شاید یک مقدار جلوتر از مردم در خط مقدم قرار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله دیگر این است که راه حل ها به گونه ای باشد که آثار آن در تمام بدنه مردم مشاهده شود راه حل هایی که شاید در دوره های گذشته دیدیم یا راه حلی برای عده خاصی بود دوباره یک قانونی تصویب و برای عده ای منافعی ایجاد و مجددا این قانون لغو می شد، از این رو این قوانین باید برای همه مردم  و اجرای آن به گونه ای باشد که همه مردم در جریان استفاده از منافع یک تصمیم و قانون باشند.

این کارشناس اقتصادی اذعان کرد: در کنار همه اینها بهره وری و عملکرد آن دولت مهم است و عملکرد موضوعی است که شاید در بلند مدت  آثار آن را می توان دید در حالی که در کنار مردم بودن در کوتاه مدت و در بحراهان ها نمود پیدا می کند از آن جمله می توان به بیماری کرونا اشاره کرد که تعدادی از مسئولان در کنار مردم بودند و خیلی ها هم نبودند این مشخص کننده این است که واقعا آن روحیه انقلابی و جهادی را در برخی حوزه ها نتوانستیم آن هم در شرایط سخت ایجاد کنیم.

مردم در برهه هایی از زمان نیاز به شفاف سازی دولت دارند/دولت آینده باید انقلابی و مردمی باشد

اکبری فرد بیان کرد: مردم در برهه هایی از زمان نیاز به شفاف سازی از جانب مسئولان دارند اینکه بدانند در رابطه با مسائل اقتصادی و معیشت چگونه تصمیم گیری می کنند و آنها را تحت حمایت خود قرار می دهند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همه سختی هایی که مردم در حوزه اقتصاد داشتند شاهد روی کار آمدن دولتی باشیم که سه ویژگی مدیریت جهادی، روحیه و عملکرد انقلابی را داشته باشد و در اصل یک دولت انقلابی و مردمی باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان اذعان کرد: دولتی که نیازها، گذشت، فداکاری ها و ایثارگری های مردم را می بیند و با توجه به آن بهتر به مسائل مردمی می پردازد.

مبارزه با مفاسد یکی از شاخصه های مهم رئیس جمهور آینده 

وی با تاکید بر اینکه توجه به عملکردهای خیلی خوب و مبارزه با مفاسد یکی از شاخصه های مهم رئیس جمهور آینده باید باشد، اذعان کرد: مردم از تبعیض، فساد و رانت بیشتر ضربه خوردند و رئیس جمهور آینده باید  این رانت ها را کاهش داده و یا به حداقل برساند شاید از بین بردن آن دشوار و بسیار سخت باشد اما کاهش و به حداقل رساندن آن یک مسئله است.

اکبری فرد در پایان بیان کرد: فسادهای زیادی مردم را خیلی ناراحت و آزرده کرده است امیدواریم در این شرایط شاهد دولتی باشیم که به این مؤلفه ها بیشتر توجه کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732555
ارسال نظر
نظرات