شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:05 منتشر شده در مورخ: 1400/02/20 شناسه خبر: 1732617
وزارت صنعت اعلام کرد:

میوه های فاسد شده شب عید برای دلالان بود

میوه های فاسد شده شب عید برای دلالان بود
وزارت صمت اعلام کرد: میوه های دپو شده اصلا مرتبط با طرح تنظیم بازار شب عید نبوده و صرفاً ناشی از منفعت طلبی برخی از واسطه گران بازار بوده که با عدم عرضه در زمان افزایش تقاضا، قصد ایجاد تنش در بازار را داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت صنعت در واکنش به انتشار خبری تحت عنوان " مقصر فساد هزاران تن میوه شب عید کیست" در این رسانه به ارائه توضیحاتی پرداخته است.  

 
در این توضیحات که به نقل از معاون بازرگانی داخلی و دبیر ستاد تنظیم بازار است آمده :
 
- بر اساس بند ۴ ماده ۱ قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب مورخ ۰۵/۰۸/۹۹ مجلس شورای اسلامی، تعیین سیاست های اجرایی صادرات و واردات محصولات اساسی کشاورزی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه به عهده شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی می باشد.
 
- اجرای طرح خرید، ذخیره‌سازی و توزیع میوه ایام پایانی سال ۱۳۹۹ و نوروز ۱۴۰۰ به میزان ۲۷ هزار تن پرتقال تامسون شمال و والنسیا و ۱۵ هزار تن سیب درختی (قرمز و زرد) با هدف حمایت از تولیدات داخلی و بهره‌مندی عمومی خصوصاً اقشار کمتر برخوردار و تنظیم بازار،توزیع میوه در ایام پایان سال از تاریخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۹ با واگذاری تعیین قیمت به کارگروه‌های استانی درسقف یارانه سال ۱۳۹۸ آغاز و اقدام گردید. هماهنگی با زنجیرههای تولیدی و توزیعی بخش خصوصی و سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با حضور استان‌های معین تولیدکننده سیب درختی و پرتقال (آذربایجانغربی، مازندران و دماوند) به منظور واگذاری غرفه رایگان جهت توزیع مکفی سیب و پرتقال به طوری که سودجویان و دلالان در ایام پر مصرف نتوانستند بازار را دچار نوسان قیمت نمایند.
 
با توجه به  انتشار اخبار فاسد شدن میوه‌های طرح تنظیم بازار بدینوسیله اعلام می دارد: میوه های دپو شده اصلا مرتبط با طرح نبوده و صرفاً ناشی از منفعت طلبی برخی از واسطه گران بازار بوده که با عدم عرضه در زمان افزایش تقاضا، قصد ایجاد تنش در بازار را داشتند.
 
این نکته ضروریست: در حال حاضر قیمت میوه در بسیاری از اقلام از جمله سیب درختی، پرتقال، موز و ... روند کاهشی دارد و بازار از منظر تامین کالا با قیمت مناسب و متعارف، نسبتاً پایدار است.
 
انتهای پیام/

منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1732617
ارسال نظر
نظرات