شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732865
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

نگرانی‌ها از مذاکرات وین روزبه‌روز بیشتر می‌شود/ ساختار تحریم‌ها باید برچیده شود

نگرانی‌ها از مذاکرات وین روزبه‌روز بیشتر می‌شود/ ساختار تحریم‌ها باید برچیده شود
سلیمی گفت: تیم مذاکره‌کننده باید مراقبت کند، حتی پیشنهادات بسیار عجیبی از سوی آمریکایی‌ها مطرح است مثلاً اینکه سانتریفیوژها را منهدم کنید اما حداقل در برجام بحث انهدام نبود و موضوع انبار کردن بود و این‌ها نگرانی‌ها را از روند مذاکرات هر روز بیشتر می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه در مورد مذاکرات وین نگرانی‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود گفت: ما تحریم‌های اصلی و غیر اصلی نداریم بلکه باید همه تحریم‌ها برداشته و راستی آزمایی انجام گیرد، ساختار تحریم‌ها باید برچیده شود و در این رابطه هنوز دولت توضیح قانع‌کننده‌ای به افکار عمومی نداده است.

سلیمی ادامه داد: نگرانی این است که مثل برجام به‌صورت موقف آب‌نباتی بدهند و دوباره تحریم‌ها شدیدتر شود به‌نحوی‌که خود آقای روحانی می‌گفت محاصره اقتصادی، این یعنی تا انتخابات ارزپاشی کنند و دوباره با استفاده از ساختار تحریم‌ها بایدن و تیمش تحریم‌های شدیدتر و هوشمندانه‌تری را اعمال کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: تیم مذاکره‌کننده باید مراقبت کند، حتی پیشنهادات بسیار عجیبی از سوی آمریکایی‌ها مطرح است مثلاً اینکه سانتریفیوژها را منهدم کنید اما حداقل در برجام بحث انهدام نبود و موضوع انبار کردن بود و این‌ها نگرانی‌ها را از روند مذاکرات هر روز بیشتر می‌کند.

وی اظهار کرد: یک تلقی این است که این مذاکرات صرفاً برای انتخابات ریاست جمهوری آتی است برای اینکه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها فضای داخل کشور را مدیریت کنند و بعد از انتخابات دوباره تحریم‌های فوق‌العاده‌ای را بر کشور تحمیل کنند لذا تیم مذاکره‌کننده باید مواظب باشد که دوباره در تله نیفتد.

این نماینده مجلس در پاسخ به اظهارات عراقچی مبنی بر تمدید توافق همکاری ایران با آژانس نیز خاطرنشان کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که توسط مجلس مصوب شد روشن است ولی اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیمی بگیرد بحث جداگانه‌ای خواهد داشت اما اگر این شورا تصمیمی نگیرد تمدید توافق با آژانس خلاف قانون است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732865
ارسال نظر
نظرات