شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:53 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732911
کارشناس مسائل سیاسی:

مذاکره با امریکایی ها ایران را به قهقرا می برد

مذاکره با امریکایی ها ایران را به قهقرا می برد
قناد باشی اظهار کرد: بارها مقام معظم رهبری فرمودند امریکاییها در مذاکره به دنبال منافع خود هستند و ایران را متهم می کنند و در قالب یک بده بستان یک طرفه است. مذاکره با امریکاییها یک روند غلط است و باید زودتر از این امریکاییها را سر جای خودش می نشاندیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، محمود احمدی نژاد در نامه ای به جرج بوش رئیس جمهور امریکا راه های جدیدی برای برون رفت از شرایط شکننده موجود جهانی ارائه کرد. این نخستین مکاتبه رسمی میان رئیس جمهور ایران و امریکا در طول تاریخ بود.

به همین مناسبت با جعفر قناد باشی، کارشناس مسایل سیاسی به گفت و گو پرداختیم.

قناد باشی اظهار کرد رابطه ایران و امریکا به این صورت است که از سال 1332 وارد عرصه مداخله در ایران شدند و یک کودتا راه انداختند و دولت لیبرال که تلقی می شد را سرنگون کردند و شاه را در ایران به کمک اسلحه و اشرار در ایران حکفرما کردند.

وی افزود: بعد از آن در ایران در اختیار امریکاییها بود و تمام منابع و ارتش در اختیار امریکا بود تا در مقابل شوروی کم نیاورد، همچنین در ایران سیستم امنیتی ساواک به نفع امریکاییها بود و ایران با رژیم صهیونیستی با نفوذی ها رابطه پیدا کرد. از سال 1332 تا 1357 خفقان ترین دوران ایران بود تا انقلاب شد و همه گفتند بعد از شاه نوبت امریکاست که باید از ایران خارج شود.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: لانه جاسوسی توسط دانشجویان نابود شد و امریکاییها وارد توطئه های دیگری چون تحریم شدند و رابطه گرگ و میش همچنان حکمفرما بود.

قناد باشی ادامه داد: بارها مقام معظم رهبری فرمودند امریکاییها در مذاکره به دنبال منافع خود هستند و ایران را متهم می کنند و در قالب یک بده بستان یک طرفه است. مذاکره با امریکاییها یک روند غلط است و باید زودتر از این امریکاییها را سر جای خودش می نشاندیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه گفتگوی تمدن ها در ایران باعث شد ارتباطات با امریکا بیشتر شود و بوش ایران را محور شرارت اعلام کرد و تحریم های خصمانه ای را علیه ما اعمال کرد، گفت: مذاکره با امریکاییها ایران را به قهقرا می برد و هر گونه نوشتن نامه و مذاکره اشتباهاتی است که نباید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732911
ارسال نظر
نظرات