شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732927
استاندار البرز:

تولید انبوه واکسن کووایران برکت در البرز آغاز شد/ واکسن‌های کرونا رازی، پاستور و اکتوورکو در مراحل پایانی تست

تولید انبوه واکسن کووایران برکت در البرز آغاز شد/ واکسن‌های کرونا رازی، پاستور و اکتوورکو در مراحل پایانی تست
عزیزالله شهبازی گفت: استان البرز با ظرفیت های موجود در حال تبدیل شدن به های دارویی کشور است، چراکه ۷۰ درصد از تولید داروی کشور در این استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، عزیزالله شهبازی امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از اولین محصول تولید شده واکسن کووایران برکت (۳۰۰ هزار دوز واکسن) در فاز یک کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در محل شهرک دارویی برکت گفت: امروز شاهد آغاز تولید یک محصول مهم و استراتژیک برای کشور در البرز هستیم.

استاندار البرز با بیان اینکه شهرک دارویی برکت در منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ مستقر است، ادامه داد: همچنین در این روز به صورت رسمی اعلام شد که ساوجبلاغ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

شهبازی گفت: استان البرز با ظرفیت های موجود در حال تبدیل شدن به های دارویی کشور است، چراکه ۷۰ درصد از تولید داروی کشور در این استان است.

وی افزود: فاز اول تولید واکسن کووایران برکت امروز به صورت رسمی آغاز می شود و تا تیر ماه امسال حدود ۱۰ میلیون دوز از این واکسن عرضه می شود.

استاندار البرز گفت: واکسن های دیگری نیز مراحل تحقیقاتی خود را به پایان رسانده اند که می توان به رازی و پاستور و اکتوورکو که در البرز مستقر هستند، اشاره کرد.

وی افزود: دولت، نهایت همراهی و همکاری و ایجاد تسهیلات لازم را برای مطالعات، تولید و عرضه واکسن کرونا داشته است.

شهبازی گفت: مفتخریم که چنین دانشمندان فرهیخته و ارزشمندی در پهنه جمهوری اسلامی ایران حضور دارند و در البرز نیز به شکل ویژه ای فعالیت دارند.

 
واکسن کووبرکت همچنان در مرحله آزمایش قرار دارد و فاز سوم مطالعات بالینی این واکسن از پنجم اردیبهشت ماه آغاز شد و قرار است در این مرحله جمعیت ۲۰ هزار نفری تحت واکسیناسیون و کارآزمایی بالینی قرار بگیرند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1732927
ارسال نظر
نظرات