شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:00 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732941
یک مقام مسئول هشدار داد؛

تهرانی ها منتظر نوبت‌بندی آب باشند

تهرانی ها منتظر نوبت‌بندی آب باشند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه در شهر تهران هر فرد ۲۰ تا ۲۵ درصد بیش‌تر از حد استاندارد آب مصرف می‌کند، گفت: مصرف بی‌رویه آب در تهران نوبت‌بندی را به دنبال دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که در شهر تهران هر فرد به طور متوسط ۲۴۰ لیتر آب در شبانه‌روز مصرف می‌کند که این رقم ۲۰ تا ۲۵ درصد بیش‌تر از حد استاندارد است هشدار داد که مصرف بی‌رویه آب در تهران نوبت‌بندی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۴ میلیون مترمکعب آب در تهران مصرف شده است، افزود: سرانه تولید در شهر تهران حدود ۳۰۰ لیتر و سرانه مصرف ۲۴۰ لیتر است و مابه‌التفاوت سرانه مصرف و تولید در رقم آب به حساب نیامده محاسبه می‌شود.
 
بختیاری گفت: در شهر تهران هر فرد به طور متوسط ۲۴۰ لیتر آب در شبانه‌روز مصرف می‌کند که این رقم ۲۰ تا ۲۵ درصد بیش‌تر از حد استاندارد است.
 
وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی مصرف آب در بازه زمانی ابتدای شیوع ویروس کرونا افزود: همه ساله مصرف آب در زمستان به حدود دو میلیون و ۶۰۰ مترمکعب می‌رسید، اما امسال در هیچ روزی مصرف آب تهران کم‌تر از سه میلیون مترمکعب نبوده است.
 
به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال حاضر ۶۰ درصد مردم تهران زیر الگوی مصرف، ۲۰ درصد برابر با الگوی مصرف و ۲۰ درصد بالای الگوی مصرف آب مصرف می‌کنند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1732941
ارسال نظر
نظرات