شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732942
مدیر کل اداره زندان های استان سمنان:

۷۰ نفر از زندانیان زندان های سمنان معتکف شدند

۷۰ نفر از زندانیان زندان های سمنان معتکف شدند
مدیرکل زندان های استان سمنان گفت: ۷۰ نفر از زندانیان زندان های سمنان با حضور داوطلبانه در برنامه اعتکاف «در هواخوری خدا» روزهای آخر ماه مبارک رمضان را در نمازخانه زندان‌ها معتکف شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امید کهربایی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان در گفتگو با مرآت از اعتکاف در زندان های استان خبر داد و گفت: همزمان با زندان‌های سراسر کشور طرح "در هواخوری خدا" در قالب اعتکاف در روزهای ۲۷،۲۶ و ۲۸ ماه مبارک رمضان در زندان‌های سمنان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 70 نفر در این طرح معنوی به صورت داوطلبانه مشارکت دارند،افزود: حضور زندانیان در طرح اعتکاف  داوطلبانه بوده و هم‌زمان با دیگر زندان‌های سراسر کشور و به مدت ۳ روز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زندان‌ها در حال اجراست.

مدیرکل زندان‌های استان تصریح کرد: مددجویان با شرکت در این طرح ازاجرای طرح در هواخوری خدا در زندان‌های استان برکات معنوی اعتکاف بهره مند می‌شوند و با حضور ائمه جماعات، روحانیون واجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل سخنرانی، کتابخوانی، مداحی برای اصلاح و تربیت و تهذیب خود قدم برمی دارند.

کهربایی خاطرنشان کرد: هدف اصلی از انجام این طرح سازمانی؛ دمیدن روح معنویت در بطن زندان‌ها، گسترش و ماندگاری فرهنگ سنت اعتکاف با استفاده از ابزار فرهنگی هنری و تعمیق معنویت زندانیان است و قطعاً اجرای این‌گونه برنامه در روحیه زندانیان و تسهیل در گذران حبس بسیار مؤثر می‌باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732942
ارسال نظر
نظرات