شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732946
فرصتی طلایی برای تبلور ایده‌ها؛

کاروان سرمایه گذاری میهمان سیستان و بلوچستان می شود/ سنجش استارتاپی ها در بزرگترین رویداد سکوی پرتاب

کاروان سرمایه گذاری میهمان سیستان و بلوچستان می شود/ سنجش استارتاپی ها در بزرگترین رویداد سکوی پرتاب
علیرضا راشکی، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیستان وبلوچستان از آغاز بزرگترین رویداد استارتاپی ها در استان خبر داد و گفت: این امر زمینه سرمایه گذاری و توسعه استان را رقم خواهد زد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، دقایقی قبل نشست خبری رویداد سکوی پرتاب سیستان وبلوچستان با حضور مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، عرفان عزیزپور مدیر اجرایی 100 استارت آپ، نماینده موسسه دانش بنیاد برکت استان، مدیر روابط عمومی صندوق نوآوری و وشکوفایی و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس اردوگاه فاطمه الزهرا(س) زاهدان، برگزار شد.
 
آغاز سرمایه گذاری روی استارتاپ ها

علیرضا راشکی، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این نشست بیان کرد: بزرگترین رویداد استارتاپی برای سرمایه گذاری و حمایت از کسب و کارهای نوپا برنامه ریزی شده و در تلاش هستیم تا این سرمایه گذاری در سیستان وبلوچستان شکل گیرد.

وی افزود: با جذب سرمایه این تیم ها امیدواریم حرکت امیدآفرینانه و شور انگیزی در استان رقم خورده شود و جوانان برای شکل گیری کسب و کار در استان ترغیب شوند و دیگر مهاجرتی در کار نباشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این استارتاپ ها می توان با تکیه بر ظرفیت های استانی کارآفرینی را شکل و منجر به افزایش رونق تولید شد، گفت: در واقعیت سیستان وبلوچستان استان توسعه یافته ای نیست و همواره خلاء هایی در خصوص سرمایه گذاری دارد که انتظار می رود با انجام این رویداد سرمایه گذاری برای توسعه شکل گیرد.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در چهارچوب مقررات و وظایف خود حرکت هایی را برای کمک به این توسعه در دستور کار قرار داده تا خلاءهای موجود را با کمک مجموعه هایی که در توسعه کشور نقش دارند، پُر کند؛ همچنین در این راستا عزم خود را برای تحقق شعار سال نیز جزم کرده است.

راشکی اذعان کرد: 100 استارتاپ ها یکی از سازمان های توسعه کشور هستند، در این راستا طبق تفاهم نامه موسسه دانش بنیاد برکت تعهداتی دارد که یکی از آنها برگزاری این رویداد است تا با کمک مجموعه های استانی هم افزایی شکل گیرد.

وی تصریح کرد: در دیداری که روز گذشته با استاندار سیستان وبلوچستان داشتیم از تمامی دستگاه های مکلف و موثر در این زمینه دعوت به همکاری شده و به صاحبان فکر، ایده و محصول استان اطمینان می دهیم که این استارتاپ ها با سرمایه گذاری بالغ بر 28 میلیارد تومان وارد شدند تا سرمایه گذاری کنند، اگر چه این رقم تا زمان برگزاری رویداد قطعا افزایش پیدا خواهد.

قطار استارتاپی ها در سیستان وبلوچستان

عرفان عزیزپور، مدیر اجرایی مجموعه ۱۰۰ استارتاپ هم در ادامه گفت: تا به امروز اتفاقات خوبی در رویداد استانی سیستان وبلوچستان رقم خورده و سازمان های اجرایی همکاری لازم را داشته و استقبال کرده اند.

وی بیان کرد: تیم های استارتاپی و کارآفرینی که تمایل به شرکت در این رویداد را دارند می توانند تا 28 اردیبهشت ماه جاری در سایت 100startups.ir  ثبت نام کرده و به قطار این رویداد بپیوندند چرا که 2 خرداد ماه جاری این رویداد در استان برگزار می شود.

این مقام مسئول در ادامه به اهداف این رویداد اشاره کرد و افزود: هدف اصلی ایجاد شور و نشاط   است، اینکه در این رویداد هیچ تیم و ایده خوبی به دلیل نبود سرمایه بلاتکلیف نمی ماند، 100 استارتاپ با همراه کردن سرمایه گذاران مختلف استانی و ملی خلاء وجود سرمایه را برای تیم ها حل کرده و از طرف دیگر با تقسیم ریسک سرمایه‌گذاری بین سرمایه‌گذاران مختلف، ریسک سرمایه‌گذاری را نیز کاهش داده تا رغبت سرمایه‌گذاران به این کار بیشترشود.

وی اذعان کرد: در ادامه کار نیز آن دسته از تیم های استارتاپی که بتوانند جذب سرمایه داشته باشند از خدمات منتورینگ استارتاپ چه در قبل و چه بعد از سرمایه‌گذاری بهره‌مند می‌شوند، و پس از آن توسط شتاب دهنده های سرشناس هر استان یا کشور راهبری می شوند تا ایده و محصولات خود را به بازار نهایی تبدیل کنند.

عزیزپور ضمن دعوت از همه مجموعه های استارتاپی استان برای مشارکت فعالانه در این رویداد، گفت: امیدوار هستیم تیم های بیشتری جذب رویداد سکوی پرتاب شوند و سرمایه گذاری بیشتری را در این رویداد داشته باشیم تا نتیجه آن را در ماه ها و سال های آینده با رشد این تیم ها و جریان ایجاد شده ببینیم و در واقع تولید محصولات بیشتری را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1732946
ارسال نظر
نظرات