شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1732993
مدیردرمان تامین اجتماعی خراسان شمالی:

بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل نیستند

بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل نیستند
جلال جهان نیا با اشاره به اینکه طی تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت بهداشت، رفاه و ارتباطات تا پایان سال 1400 باید تمامی بیمارستان ها به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل شوند، گفت: تاکنون هیچ کدام از بیمارستان های تحت پوشش علوم پزشکی استان این سیستم را راه اندازی نکرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال جهان نیا، مدیردرمان تامین اجتماعی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: با حذف دفترچه های کاغذی، نسخه های الکترونیک در تمامی مراکز درمان دولتی قابل رویت است.

 
وی با بیان اینکه باید بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به استفاده از نسخه الکترونیکی همکاری لازم را داشته باشند، ادامه داد: تاکنون هیچ کدام از بیمارستان ها سیستم را، راه اندازی نکرده اند.
 
جهان نیا اضافه کرد: این در حالی است که تمامی مراکز بهداشت و درمان سراسر استان از سیستم نسخه نویسی الکترونیکی استفاده می کنند.
 
این مقام مسئول یادآور شد: در استان خراسان شمالی از 146 مطب خصوصی طرف قرارداد با تامین اجتماعی 144 مطب، از 33 مطب دندان پزشکی، 27 مطب، از 10 مرکز سونوگرافی که شامل هفت مرکز خصوصی و سه مرکز دولتی هستند، 50 درصد مراکز سونوگرافی خصوصی به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل هستند.
 
مدیردرمان تامین اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه 100 درصد داروخانه های خراسان شمالی که شامل 90 مورد است، از سیستم نسخه نویسی الکترونیک استفاده می کنند، گفت: همچنین 16 آزمایشگاه خصوصی و سه آزمایشگاه فعال در مراکز دولتی نیز به این سیستم متصل هستند، اما 19 آزمایشگاهی که در سراسر استان در بیمارستان های دولتی قرار دارند، این سیستم را راه اندازی نکرده اند.
 
جهان نیا بیان داشت: باتوجه به اینکه سیستم نو است و ممکن است برخی از پزشکان مهارت لازم را برای استفاده از آن نداشته باشند، یا اینکه در حین حضور بیمار اینترنت قطع شود به همین منظور این امکان فراهم شده که پزشک روی سرنسخه کد ملی فرد را ثبت کند تا در صورت مراجعه به داروخانه یا آزمایشگاه بتواند از خدمات بیمه درمانی استفاده کند.
 
وی اظهار داشت: در حال حاضر تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت و درمان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات منعقد شده تا استفاده از سیستم نسخه نویسی الکترونیک را در اولویت اجرا قرار دهند و تا سال 1400 تمامی مراکز و بیمارستان ها به سیستم متصل باشند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1732993
ارسال نظر
نظرات