شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1733003
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گلستان:

محدودیتی در ارائه تسهیلات به واحدهای علمی و فناوری نداریم/ به دنبال حداقل دو سرمایه‌گذاری خطرپذیر در گلستان هستیم

محدودیتی در ارائه تسهیلات به واحدهای علمی و فناوری نداریم/ به دنبال حداقل دو سرمایه‌گذاری خطرپذیر در گلستان هستیم
رضایی گفت: ما در دفتر صندوق تشکیل پرونده می‌دهیم، همانجا اعتبارسنجی کرده و مکان چک را صادر می‌کنیم؛ حتی گاهی با یک ضامن و یا یک چک هم وام می‌دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، محمد رضایی در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد: این صندوق در سال ۸۱ برای اولین بار در راستای ماده ۱۰۰ برنامه سوم ایجاد شد هر چند در سال ۹۴ نیز ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید، اساسنامه این صندوق توسط هیات وزیران را تایید کرد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان گلستان خاطرنشان کرد: این صندوق در استان با مشارکت بخش خصوصی و دولتی ایجاد شد و ۷۶ درصد سهام در استان در اختیار بخش خصوصی است که می توان به شرکت طلای سفید، شرکت طرح و ساخت هنگام، کشت و صنعت ماهان سبز گلستان، بهاردانه فارس و فرا آزمون گلستان اشاره کرد ضمن اینکه چهار دانشگاه علوم پزشکی گلستان، منابع طبیعی گرگان، دانشگاه جامع گلستان و دانشگاه گنبد به همراه پارک علم و فناوری سهامداران دولتی هستند.
 
وی به وظایف این صندوق اشاره و گفت: این صندوق در سه بخش ارائه تسهیلات، ارائه ضمانت‌نامه و سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کند و در حال حاضر ۵ میلیارد سرمایه ثبتی داریم که ۲ میلیارد آن ثبت شده و ما بقی تا ماه دیگر تامین می شود.
 
رضایی ادامه داد: این صندوق همچنین می تواند از طرف معاونت علمی ریاست جمهور به عنوان عامل مالی عمل کند و به واجدین شرایط تسهیلات بلاعوض و یا ۴ درصد بدهد، همچنین ما می‌توانیم عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در استان باشیم و از صفر تا ۱۸ درصد حد اعتباری بدهیم، همچنین این صندوق می تواند به‌عنوان کارگزار دستگاه های اجرایی استان عمل کند و تسهیلات این دستگاه ها را به گروه های واقعی هدف برساند.
 
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان گلستان خاطرنشان کرد: این صندوق می تواند به یک واحد فناور ۲۰۰ میلیون تومان برای اجاره دفتر و اگر کارگاهی باشد تا یک میلیارد تومان تسهیلات بدهد.
 
رضایی اضافه کرد: طی هشت ماه گذشته که فعالیت ما شروع شده ۳ میلیارد تومان تسهیلات دادیم، عمده این تسهیلات در حوزه تامین تجیهزات پزشکی، آی تی، گردشگری و درمان بوده است ضمن اینکه باید اذعان کنم سال گذشته پارک علم و فناوری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات داده در حالیکه ما می توانیم تا ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بدهیم.
 
وی یادآور شد: آنقدر در صندوق پژوهش و فناوری شرایط برای گرفتن تسهیلات مناسب است که من از همه دانشجویان و فارغ التحصیلانی که طرح و ایده دارند درخواست می کنم در قالب واحدهای فناور و مراکز رشد و شرکت دانش بنیان برای گرفتن تسهیلات مراجعه کنند.
 
رضایی گفت: یکی از شرایط خوب در این صندوق اینست که ما در دفتر صندوق تشکیل پرونده می دهیم و همان جا اعتبارسنجی و در همان مکان چک را صادر می کنیم و حتی گاها با یک ضامن و یا یک چک هم وام می دهیم که این شرایط در هیچ بانک یا موسسه ای وجود ندارد.
 
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان گلستان بیان کرد: دنبال حداقل دو سرمایه‌گذاری خطرپذیر هستیم که احتمالا در حوزه سلامت و کشاورزی باشند، باید دانشگاه ها تقویت بشوند و به این سمت بیایند و ما هر چقدر تسیلات بخواهند به آنها خواهیم داد، رسانه ها هم نقش زیادی دارند و باید به ما کمک کنند.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1733003
ارسال نظر
نظرات