شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1733077
در پی سقوط هواپیمای آموزشی در فرودگاه اراک؛

تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به محل حادثه اعزام شد/ اورژانس: هر دو سرنشین جان باخته اند

تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به محل حادثه اعزام شد/ اورژانس: هر دو سرنشین جان باخته اند
در پی سقوط هواپیمای آموزشی که پیش از ظهر امروز در فرودگاه اراک اتفاق افتاد، دقایقی قبل تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به محل حادثه اعزام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس در گرازش حادثه ای که پیش از ظهر امروز اتفاق افتاده از سقوط یک هواپیمای آموزشی در داخل  فرودگاه اراک خبر داده بود که  با وجود حضور

کارشناسان اورژانس مستقر در فرودگاه، در این حادثه خلبان و کمک خلبان هردو جان خود را از دست دادند.

در بررسی های اولیه مشخص شد که پرنده ساقط شده هواپیمای آموزشی فوق سبک بوده که در فرودگاه اراک دچار سانحه شده بود.
 
به گفته مدیر روابط عمومی فرودگاه اراک این هواپیما دارای دو سرنشین بوده است که متاسفانه هر دو در اثر جراحات وارده جان باخته اند.
 
 
قروی در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها که از هویت جان باختگان و دلیل یا دلالیل سقوط این هواپیمای فوق سبک جویا شده بود، گفته است که سرنشینان این پرنده در حال تعلیم بوده اند که احتمالا یکی از سرنشینان دانشجو
 
و دیگری مربی و کاپیتان پرواز بوده؛ اما هنوز علت دقیق این سقوط مشخص نیست و لازم است با استقرار تیم بازرسی سازمان هواپیمایی کشور در فرودگاه اراک علت بررسی شود.
 
 
دقایقی بعد سازمان هواپیمایی در بررسی های اولیه خود پرنده ساقط شده را هواپیمای فوق سبک (الترالایت) اعلام کرده که متعلق به شرکت ساتراپ بوده است.
 

 

 اطلاعات سازمان هواپیمایی در مورد هویت جان باختگان می گوید: جان باختگان این حادثه خلبان نمازیان و دانشجو مرادی بوده اند که در فضای فرودگاه اراک در هنگام تیک آف از این فرودگاه دچار سانحه شده و متاسفانه هر دو سرنشین جان باخته اند.
 
 
اما «حمید غیاثی» مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی در رابطه با زمان و چگونگی سقوط این پرنده فوق سبک گفته است: این هواپیما از نوع فوق سبک آموزشی در باند ۲۸ فرودگاه تنها یک دقیقه پس از برخاستن و پرواز دچار حادثه شد.
 
برپایه این گزارش سازمان هواپیمایی دقایقی قبل از اعزام تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری به محل حادثه خبر داده است.
 
انتهای پیام/ 
 
این اطلاعات سازمان هواپیمایی در مورد هویت جان باختگان می گوید: 
 
https://www.dana.ir/1733077
ارسال نظر
نظرات