شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:30 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1733132
نماینده مردم قزوین در مجلس:

رئیس جمهور اصلح همواره خود را خادم مردم می‌داند/ انتخابات پرشور تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است

رئیس جمهور اصلح همواره خود را خادم مردم می‌داند/ انتخابات پرشور تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است
فاطمه محمد بیگی گفت: فرد اصلح برای ریاست جمهوری باید خودش را خدمتگزار مردم ببیند و در سبک و روش زندگی، خودش را جدا از مردم نداند و مثل مردم زندگی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در درجه نخست باید مردم این آگاهی را داشته باشند که در انتخابات پیش رو برای چه مسئولیت حساس، مهم و اثرگذاری دست به انتخاب می‌زنند.


وی افزود: درواقع انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب موثرترین فرد اجرایی کشور است که روش مدیریت کشور را تعیین خواهد کرد و فرماندهی اجرایی آن را به دست خواهد گرفت؛ لذا این طور نباشد که افرادی برگزیده شوند و بعدها بی‌عرضگی و ناتوانی مدیریتی خود را تحت بهانه‌های مجعولی مثل "نگذاشتند و رئیس جمهور کاره‌ای نیست"، مخفی کنند.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: بدون شک اساسی‌ترین شاخص‌های رئیس جمهور آینده نهفته در ویژگی‌های انقلابی او است و در وهله نخست رئیس جمهور باید شناخت دقیق و کاملی از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران داشته و در ادامه برنامه‌ریزی و حرکت پرشتابی به سوی تحقق این اهداف و آرمان‌ها داشته باشد.

رئیس جمهور باید حل مشکلات را درون کشور جست‌وجو کند

وی عنوان کرد: رئیس جمهور کشور باید به‌ صورت همه جانبه به استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورمان پایبند باشد و حل مشکلات را درون کشور جست و جو کرده و چشمش به خارج از مرزها نباشد؛ همچنین دشمن و نقشه او را به خوبی بشناسد و در زمین طراحی شده او گرفتار نشود و از همه مهم‌تر تقوای سیاسی و اجتماعی داشته باشد؛ در چنین شرایطی می‌توانیم بگوییم یک کاندیدا در گام نخست روحیه انقلابی دارد.

محمدبیگی ادامه داد: پس از روحیه انقلابی، باید در میان شاخص‌های متعدد به دنبال اصلح باشیم که این شاخص‌ها معین و مشخص هستند؛ چراکه فرد اصلح کسی است که توان کار اجرایی قوی داشته باشد و بتواند بار سنگین این مسئولیت را به دوش بکشد.

وی بیان کرد: ریاست جمهوری سنگین‌ترین مسئولیت اجرایی و سیاسی در کشور ما است و با سرنوشت و زندگی تمام مردم این سرزمین گره خورده است؛ بنابراین باید در شرایط امروز جامعه مجهز به نقاط قوت روزآمد بوده و نقاط ضعف گذشتگان را هم نداشته باشد.

ریاست جمهوری سنگین‌ترین مسئولیت اجرایی و سیاسی در کشور است

این مقام مسئول یادآور شد: رئیس جمهور آینده کشور باید معتقد به قانون اساسی کشور بوده و روحیه مقاومت و ایستادگی داشته باشد، ضمن اینکه با تدبیر و با حکمت باشد و برنامه ارائه کند یعنی برای مسئولیتی که می‌خواهد بر عهده بگیرد برنامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: فرد اصلح برای ریاست جمهوری باید به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باور داشته باشد و در مسیر اجرای آن پرشتاب و موثر عمل کند، تقوای دینی و سیاسی اهمیت فراوانی دارد و در نهایت اینکه مردمی باشد، یعنی هم خودش را خدمتگزار مردم ببیند و هم در سبک و روش زندگی، خودش را جدا از مردم نداند و چیزی ویژه‌تر از مردم طلب نکرده و مثل مردم زندگی کند.

محمدبیگی تصریح کرد: مردم وظیفه دارند که با این شاخصه‌ها به شناخت اصلح دست بزنند و اگر در این شناخت مردد بودند، بهترین راه استفاده از نظر و راهنمایی انسان‌های آزاده، امین، عادل و باتقوا و آگاه به شرایط روز کشور است.

وی تصریح کرد: شرایط روز کشور به نحوی گرفتاری‌های عظیمی در حوزه اقتصاد و معیشت خانواده‌ها رقم زده است و آنچه که مسلم است مردم به دنبال تغییر سر صحنه زندگی خود و تغییر در معیشت و سفره‌های‌شان هستند.

کشور نیاز به تغییر به نفع مردم دارد

نماینده مردم قزوین در مجلس یادآور شد: ما چهارسال قبل و هشت سال قبل شاهد بودیم که مردم روش مذاکره در خارج از مرزها و حل مشکلات از طریق مذاکره به جای پرداختن به توان و ظرفیت داخلی را انتخاب کردند که نتیجه این روش در مدیریت کشور، مشهود است؛ زیرا زمانی که دولتی تمام نگاه خودش را به خارج از مرزها بدوزد انگیزه و باوری برای اصلاح وضعیت در داخل و تکیه بر توان داخلی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: باید مردم را به این باور رساند که انتخاب اصلح و انتخاب برنامه درست و کامل، صحنه زندگی آن‌ها را تغییر خواهد داد، از قضا برخلاف گفتارهای دولتمردان بی‌تدبیر و ناتوان امروز، دولت اختیارات و توان کافی را برای بهبود وضعیت کشور در اختیار دارد و اگر یک دولت با انگیزه، پرتوان و کارآمد در راس کار باشد، خواهد توانست مشکلات را یکی پس از دیگری حل کند.

محمدبیگی تاکید کرد: دولت پاسخگو هرگز ضعف خود را بر گردن بهانه واهی "نگذاشتند و نشد" نمی‌اندازد بنابراین باید در درجه اول احتمال بالای تغییر و اصلاح را به مردم یادآور شد و در درجه دوم نیز باید امکان حضور سلایق مختلف را در انتخابات فراهم کرد.

دولت پرتوان و کارآمد می‌تواند مشکلات را یکی پس از دیگری حل کند

وی اضافه کرد: البته این به آن معنا نیست که ما در بحث انتخابات امکان حضور کسانی که اساسا آرمان‌های ملت ایران را باور ندارند، دل در گرو دشمنان این خاک دارند و نفاق و ضدیت خود را با ملت و قانون اساسی اثبات کردند فراهم کنیم.

وی بیان کرد: معتقدم اگر به درستی به مردم آگاهی داده شود که انتخاب درست تا چه اندازه در تغییر و اصلاح شرایط مؤثر است، مردم خود با شور در انتخابات شرکت می‌کنند.

محمدبیگی با تاکید براینکه انتخابات پیش رو و حضور حداکثری مردم از هرچیزی مهم‌تر است، عنوان کرد: دولتی می‌تواند در آینده کار کند و وضعیت موجود را تغییر دهد که از پشتوانه مردمی محکم و موثری برخوردار باشد و بتواند روی آرای مردم و تکیه گاه مردمی خویش حساب کند و با قدرت و شجاعت پیش رود و تغییرات مورد نظر را به نفع مردم اعمال کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کشور نیاز به تغییر به نفع مردم دارد، گفت: در درجه اول انتخابات با مشارکت پرشور و حداکثر ملاک است در ثانی انتخابات پرشور تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور خواهد بود و ما را که امروز در مسیر مبارزه با دشمنی غربی‌ها و تحریم‌های ظالمانه قرار داریم با قدرت بیشتری در مسیر بی‌اثر کردن آن به پیش خواهد برد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1733132
ارسال نظر
نظرات