شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 19:15 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1733185
نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس:

هیچ کس به خاطر سلیقه متفاوت، در انتخابات شوراها ردصلاحیت نشده است/ دولت از مذاکرات وین بهره‌برداری انتخاباتی نکند

هیچ کس به خاطر سلیقه متفاوت، در انتخابات شوراها ردصلاحیت نشده است/ دولت از مذاکرات وین بهره‌برداری انتخاباتی نکند
محمدرضا صباغیان با اشاره به عملکرد هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد گفت: ملاک ما در هیئت نظارت، قانون و مقررات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، محمدرضا صباغیان نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان یزد از ثبت‌نام خود در انتخابات ریاست جمهوری طی دو روز آینده خبر داد و گفت: نظام جمهوری اسلامی از نظر استقلال سیاسی، از نظر پیشرفت‌های نظامی، جایگاه بسیار رفیعی در دنیا و منطقه دارد اما در حوزه اجرای عدالت هنوز مشکل داریم.

وی افزود: همه دولت‌هایی که از ابتدا تا کنون روی کار آمده‌اند در حوزه عدالت نتوانسته‌اند آنگونه که باید عمل کنند لذا ما از نظر کم کردن فاصله طبقاتی و معیشت مردم مشکل داریم.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکل جامعه ما این است که قانون محور نیست و قانون‌گریزی در بخش‌های مختلف وجود دارد و در واقع آنچه محور است تبعیض و پیش بردن مسائل از مسیر رابطه است این در حالی است که کشورهایی که پیشرفت کرده‌اند بخاطر حاکمیت قانون بوده است.

صباغیان عنوان کرد: محور نبودن قانون و اعمال سلیقه و اعمال نفوذ موجب می‌شود که مثلا در استان یزد در یک شهر چندین کارخانه تاسیس شود و در شهرهایی یک کارخانه هم نباشد، یا مثلا پنج شهرستان فقط یک نماینده در مجلس داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی این است که این قانون‌گریزی در سطح مسئولین است بیان کرد: وقتی برادر رئیس‌جمهور یا برادر معاون اول رئیس‌جمهور، یا دختر وزیر و یا پسر وزیر فساد می‌کنند معلوم است که به جای قانون رابطه محور بوده است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان یزد، با اشاره به عملکرد هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد تأکید کرد: ملاک ما در هیئت نظارت، قانون و مقررات است و طبیعی است که کسانی که مشکلات و سوءاستفاده‌های مالی و یا اخلاقی داشته‌اند ردصلاحیت شده‌اند و ابدا هیچ کس به خاطر سلیقه متفاوت ردصلاحیت نشده است.

ضباغیان تصریح کرد: تلاش ما این است که حقی از کسی ضایع نشود و همانگونه که اگر فردی بی‌دلیل ردصلاحیت شود حق او ضایع می‌شود، اگر هم کسی صلاحیت نداشته باشد و احراز صلاحیت شود حقوق مردم ضایع می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات وین گفت: مذاکره زمانی خوب است که هدف اصلی در آن گم نشود و آن را به منافع حزبی و انتخابات گره نزنند.

نماینده پنج شهرستان استان یزد با بیان اینکه طبیعی است که آمریکا نمی‌خواهد ما به تکنولوژی دسترسی داشته باشیم اصافه کرد: متأسفانه دولت آقای روحانی در جریان مذاکرات برجام عجله کرد و احتمالا بخاطر برخی مسائل سیاسی و جناحی آن اصولی که می‌بایست را رعایت نکرد.

صباغیان ادامه داد: شاهد بودیم که در جریان برجام دولت همه امتیازات را یکجا داد و طبیعی بود که وقتی امیتازارت داده شود طرف مقابل تعهداتش را انجام ندهد لذا طی سال‌های اخیر فشارهای زیادی به مردم وارد شد.

وی افزود: قانون راهبردی لغو تحریم‌ها که توسط مجلس تصویب شد قانون بسیاری خوبی است که موجب شده تا دولت در دور جدید مذاکرات، ابزار چانه‌زنی در اختیار داشته باشد و همین مسئله باعث شده تا طرف مقابل امتیازاتی بدهد. البته دولت نباید از مذاکرات وین بهره برداری سیاسی کند و بلکه باید از اصول انقلاب و منافع مردم در مذاکرات دفاع کند.

نماینده پنج شهرستان استان یزد اظهار داشت: آنچه که مشخص است و کاملا عقلانی و منطقی است این است که طرف آمریکایی باید ابتدا تعهداتش را انجام دهد و البته بعید به نظر می‌رسد آمریکا چنین اقدامی انجام دهد.

صباغیان خاطرنشان کرد: در واقع مشکل آمریکایی‌ها با استقلال کشور است و تا زمانی که ما مستقل هستیم آن‌ها کوتاه نمی‌آیند؛ لذا نباید در این دور از مذاکرات دولت به گونه‌ای عمل کند که بار دیگر به خانه اول برگردیم.

وی با اشاره به انتشار اظهارات ضدایرانی محمدجواد ظریف در رسانه‌های دشمن، عنوان کرد: هم اظهاراتی که در این فایل صوتی بیان شده است و هم انتشار آن نادرست بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1733185
ارسال نظر
نظرات