شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 20:10 منتشر شده در مورخ: 1400/02/21 شناسه خبر: 1733192

بازدید استاندار کردستان از پروژه پردیس سینمایی سقز/ آماده سازی این سینما در این مدت زمان یک کارجهادی است

بازدید استاندار کردستان از پروژه پردیس سینمایی سقز/ آماده سازی این سینما در این مدت زمان یک کارجهادی است
بهمن مرادنیا استاندار کردستان در ادامه بازدید از پروزه های عمرانی و فرهنگی سطح استان با حضور در شهرستان سقز از پروژه پردیس سینمایی سقز که توسط حوزه هنری در حال انجام است بازدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کُردتودی،  مرادنیا استاندار کردستان در این بازدید که رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان، معاون امور عمرانی استانداری و فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز حضور داشتند با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت ارتقای زیر ساخت های فرهنگی وهنری در استان گفت: پروژه پردیس سینمایی سقز یکی از پروژه های مهم فرهنگی است که با تلاش حوزه هنری با یک کار جهادی در کمترین زمان ممکن با پیشرفت بیش از 90 درصدی آماده ارائه خدمت به فرهنگ وهنر سقز است.

وی افزود: با افتتاح این پروژه در آینده ای بسیار نزدیک ضمن ارتقای شاخص های فرهنگی وهنری استان یک مکان آبرومند با استاندارهای لازم و امکانات و تجهیزات روز در سقز فعالیت خود را آغاز می کند.
 
استاندار کردستان با قدردانی از عوامل اجرایی این پروژه افزود: افزایش سه سالن سینمایی و 489 صندلی سینمایی در کنار امکاناتی همچون گالری، کافی شاب، کافه کتاب و فضای مناسب فرهنگی در مرکز شهر سقز در مدت زمان یکسال در این شرایط سخت کرونایی نشان از اهتمام و دغدغه ارزشمند متولیان امر است که شایسته تقدیر است.
وی توجه به فرهنگی وهنر را از اولویت های برنامه ریزی در  استان عنوان کرد و ادامه داد: خوشبختانه با گزارش های دریافتی و تلاش عزیزان حوزه هنری در آینده نزدیک علاوه بر این سه سالن در سنندج 4 سالن سینمایی و در بیجار نیز 2 سالن سینمایی در مراحل پایانی خود قرار دارد که با افتتاح این پروژه ها 34 درصد سرانه صندلی استان افزایش پیدا می کند که در نوع خود بسیار ارزشمند است.

لازم به ذکر است هم اکنون در استان کردستان در شهرهای سنندج، بیجار و مریوان 5سالن سینمایی فعال است و با افتتاح پروژه های در دست اقدام حوزه هنری تعداد سالن های سینمایی استان به 14 سالن ارتقاء پیدا می کند. 

https://www.dana.ir/1733192
ارسال نظر
نظرات