شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1400/02/22 شناسه خبر: 1733252
منتشلو کارشناس ارشد مسایل سیاسی:

سفر مقام معظم رهبری به کردستان نگاه‌های امنیتی به این استان را تغییر داد

سفر مقام معظم رهبری به کردستان نگاه‌های امنیتی به این استان را تغییر داد
جعفر منتشلو گفت: سفر مقام معظم رهبری به کردستان نگاههای منفی و امنیتی به این استان را تغییر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر منتشلو در گفتگو با کُردتودی، به مناسبت 22اردیبهشت سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کردستان و اشاره به پیامدها و آثار و نتایج این سفر گفت: سفر مقام معظم رهبری به کردستان نگاههای منفی و امنیتی به این استان را تغییر داد.

وی در ادامه افزود: در حالیکه ضد انقلاب بر طبل نفاق و جدایی مردم کردستان از حاکمیت و نظام می‌کوبید و در رسانه‌های معاند مدام این موضوع را تکرار می‌کردند، در 22 اردیبهشت 88 استقبال وصف‌ناشدنی مردم از رهبرشان تمامی رشته‌های آنان را پنبه کرد و رسوای عام و خاص شدند.

منتشلو اضافه کرد: تغییر دیدگاه‌ها و ذهنیت‌های منفی و امنیتی نسبت به کردستان، پخش اذان اهل سنت از شبکه استانی رسانه ملی، اختصاص بیش از یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و آبادانی استان، افزایش قابل توجه مسافران و گردشگران ورودی به کردستان بعد از این سفر و هزاران مورد دیگر از برکات و دستاوردی سفر مبارک رهبر معظم انقلاب به کردستان است که هنوز هم برکات آن در این استان استمرار دارد.

این کارشناس مسایل سیاسی تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب که همواره در راستای ایجاد تفرقه و نفاق در بین مردم کرد و نظام اسلامی همت می‌کنند٬ با دیدن چنین صحنه‌ای ناامیدتر از گذشته شدند و امیدهای آنان در ایجاد اختلاف به یاس تبدیل شد.

وی تاکید کرد: در سال های پس از پیروزی انقلاب به دلیل مسائل و اتفاقات تاسف آور منطقه در بسیاری موارد ذهنیت ها منفی شد. اما سفر رهبری به یک باره منشا تحولات شگرفی در جامعه شد. جامعه کردستان با سرور و شادمانی به استقبال رهبری رفت و در سطح کشور نگرش ها نسبت به کردستان متحول شد.

منتشلو عنوان داشت: فضای ذهنی ایجاد شده پس از این دیدار هرچند ظاهری فیزیکی و قابل اندازه گیری ندارد اما آماده کننده شرایط برای شروع تحولات، مهمترین دستاورد سفر بود.

وی خاطرنشان کرد: سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان و پیام وحدت آفرین ایشان به مردم کردستان بزرگترین مانع توسعه و پیشرفت جامعه را که مانع فرهنگی توسعه و ذهنیت های آشفته و نگران کننده در افکار عمومی مردم کشور نسبت به کردستان و مردم آن  بود را از میان برداشت.

این کار شناس مسائل سیاسی در پایان گفت: با این امید که مردم و مسئولان از فضای ایجاد شده حداکثر استفاده را به عمل آورند و با عزم راسخ قدم در راهی بگذارند که آثار و تبعات قرن ها محرومیت از چهره کردستان زدوده شود و این بخش مهم از کشور بتواند در تمامی ابعاد به رشد و توسعه موزون و پایداری دست یابد که هم مردم کردستان و هم تمامی کشور از نتایج مثبت آن بهره مند شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1733252
ارسال نظر
نظرات