شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:35 منتشر شده در مورخ: 1400/02/22 شناسه خبر: 1733262
طی سال گذشته؛

۳۹پروانه بهره‌برداری از معدن در یزد صادر شد

۳۹پروانه بهره‌برداری از معدن در یزد صادر شد
علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در سال گذشته 39 پروانه بهره برداری از معدن در استان یزد صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا علمدار یزدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: در سال گذشته 39 پروانه بهره برداری از معدن در استان یزد صادر شد که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن از رشد 10 فقره‌ای برخوردار بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد اظهار داشت: در سال 98 آمار صدور گواهینامه پروانه بهره‌برداری از معادن استان یزد 29 مورد بود که این میزان در سال 99 به 39 مورد رسید.

علمدار یزدی یادآور شد: در فروردین ماه سال جاری نیز شش فقره پروانه اکتشاف از معادن در استان یزد صادر شده که این میزان در فروردین ماه سال گذشته تنها یک مورد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد عنوان کرد: پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده برای معادن استان یزد در سال 99 برای 107 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرد که این میزان اشتغالزایی در مقایسه با سال 98 با رشد بیش از سه برابری همراه بوده است.

وی، مجموع معادن دارای پروانه بهره‌برداری در استان یزد را 641 مورد اعلام کرد و گفت: ذخیره قطعی این معادن بالغ بر یک میلیارد و 733 میلیون تن است.

علمدار یزدی یادآور شد: این معادن تاکنون برای 12 هزار و 350 نفر به طور مستقیم در استان یزد اشتغالزایی کرده‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1733262
ارسال نظر
نظرات