شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:35 منتشر شده در مورخ: 1400/02/22 شناسه خبر: 1733286
استاندار لرستان:

سدهای "کمندان و تاج امیر" لرستان آماده آبگیری است

سدهای "کمندان و تاج امیر" لرستان آماده آبگیری است
خادمی گفت: سدهای کمندان و تاج امیر لرستان آماده آبگیری است و به زودی به بهره برداری می رسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک سید موسی خادمی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت برق لرستان و بهسازی شبکه های روستایی و برق رسانی به مناطق عشایری اظهار داشت: شروع طرح بازسازی شبکه های روستایی و برق رسانی به مناطق عشایری طرحی ارزشمند برای استان لرستان است زیرا هم پراکندگی روستایی و هم دارای مناطق عشایری بوده و قاعدتاً جزء استان‌های هدف این طرح خواهد بود که بیشترین منافع را برای استانهایی مثل لرستان خواهد داشت.

وی به ضرورت برق رسانی به مناطق محروم اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد امروزه روستائیان به زعم گذشته فقط یک روشنایی معمولی را نمی‌خواهند بلکه برای کارهای اقتصادی و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری نیازمند انرژی هستند بنابراین بحث بازسازی شبکه ها خیلی لازم و ضروری است.

استاندار لرستان عنوان کرد: در لرستان حدود هزار میلیارد پست در دست احداث است و از وزیر نیرو می خواهیم با عنایت به اینکه با تزریق اعتبارات امکان نتیجه دهی در همین دولت وجود دارد دستورات لازم را در این زمینه صادر نمایند.

خادمی بیان کرد: در سیل ۹۸ استان لرستان در زمینه تجهیزات به شدت دچار مشکل شده که ضرورت دارد شرکت برق استان از نظر خودرو ، جرثقیل و سایر تجهیزات حمایت شود.

وی با اشاره به مشکلات سد سازی در لرستان گفت: این موضوع تا چندی پیش یکی از مسائل مهم استان بود که خوشبختانه دو سد در استان لرستان (سد کمندان و سد تاج امیر) آماده آبگیری است و اگر این دو پروژه در لیست پروژه های افتتاحی قرار گیرد می توان برخی از مشکلات آن را حل کرد و دو سد را تا خرداد یا تیر ماه به نتیجه برسانیم که آثار خیلی خوبی برای استان لرستان خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1733286
ارسال نظر
نظرات