شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1400/02/22 شناسه خبر: 1733398
روایت رسانه‌های غربی از غروب آفتاب برجام؛

معاهده‌ای که به بن‌بست خورد

معاهده‌ای که به بن‌بست خورد
آمریکایی ها به بازسازی توافق هسته ای قبلی ایران به عنوان یک سرآغاز برای توافقی طولانی تر و قوی تر نگاه می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از "تیتریک"؛ ما تصمیم به جمع آوری دیدگاه های مختلف در مورد برجام در شبکه های اجتماعی و رسانه های غربی گرفتیم.

به تعدادی از نظرات کاربران، رسانه ها و مقامات غربی می پردازیم:
 
 
رسانه خبری انگلیسی میدل ایست آی با اشاره به حمایت دموکرات های آمریکایی از احیای برجام نوشت: ده ها نفر از مقامات حزب دموکرات طی نامه ای خطاب به "جو بایدن"، حمایت خود را از تلاش ها برای احیای توافق هسته ای ایران ابراز داشتند.
 

مجله آمریکایی Nation به نقل از "کیت الیسون" دادستان کل مینه سوتا در آمریکا نوشت: بازگشت به توافق هسته ای ایران که بر ضرورت لغو تحریم های بدخواهانه ترامپ تأکید می کند، برای آمریکا حیاتی است.

"الی کوهانیم" دیپلمات ارشد سابق وزارت امور خارجه آمریکا طی توئیتی نوشت: دولت بایدن به ایران که دست رهبران و شبه نظامیان آن به خون آمریکایی ها آغشته است، پیشنهاد مذاکره و لغو تحریم ها را می دهد. اما در برابر اسرائیل که رهبران و مردم آن از آمریکا حمایت می کنند، در عینیت دادگاه های صهیونیستی شک دارد.

نیویورک تایمز با اشاره غیر مستقیم به بی مصرف بودن برجام، طی توئیتی نوشت: جو بایدن و رهبران ایران گفته اند که قصد ورود مجدد به توافق هسته ای که 3 سال پیش دونالد ترامپ آن را پاره کرد را دارند.

اما پس از هفته ها مذاکره، مشخص شد که توافق قبلی دیگر به جز به عنوان یک سرآغاز، برای هیچ یک از طرفین کار نمی کند.

عرب تایمز برجام را تنها یک سرآغاز جدید دانست و نوشت: آمریکایی ها به بازسازی توافق هسته ای قبلی ایران به عنوان یک سرآغاز برای توافقی طولانی تر و قوی تر نگاه می کنند.

امنیت خاورمیانه در معرض خطر قرار دارد، زیرا این دو کشور مذاکرات غیر مستقیم را در وین برگزار می کنند.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1733398
ارسال نظر
نظرات