شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:43 منتشر شده در مورخ: 1400/02/23 شناسه خبر: 1733622
در خطبه های نماز عیدفطر سیستان و بلوچستان عنوان شد؛

مشارکت حداکثری در انتخابات، راه رهایی از مشکلات/دشمن با حضور پرشور مردم پای صندوق های رای زمین گیر می شود

مشارکت حداکثری در انتخابات، راه رهایی از مشکلات/دشمن با حضور پرشور مردم پای صندوق های رای زمین گیر می شود
امامان جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های عید سعید فطر با اشاره به اینکه دشمن با حضور پرشور مردم پای صندوق های رای زمین گیر می شود، بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون،آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز عید سعید فطر بیان کرد: عید فطر عید بزرگ مسلمانان است ماه مبارک رمضان به سرعت گذشت ماهی که تمرین تقوا و تقویت نیروی دفاعی در برابر وسوسه های شیطان بود، یکی از ابزار شیطان دلبستگی های مادی انسان و نقاط ضعف اوست و از این ضعف ها برای ضربه زدن به افراد استفاده می کند.

وی افزود: ماه رمضان زمانی برای دل بریدن از دنیا، تقویت نفس در برابر وسوسه های شیطان و تمرین تقوا است این ایام پر برکت زمان افزایش رحمت الهی از نزول قرآن تا لطف ویژه به مسلمانان مانند بارش باران بود، تحصیل تقوا زمینه ساز جذب لطف بیشتر الهی است باید تلاش کنیم نورانیت و معنویتی که در این روزها به لطف الهی به دست آوریم تا سال آینده حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه باید سعی کنیم تا این طهارت و پاکی و انس با قرآن کریم را تا سال آینده حفظ  کنیم، کارهای خیر را ادامه دهیم، اخلاق اسلامی را رعایت کنیم و کمک به نیازمندان و اعمال خوب در طول سال ادامه یابد.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: امسال عید سعید فطر را در حالی جشن میگیریم که متاسفانه جنایات شرم آوری در برخی کشورهای اسلامی از انفجار تروریستی در کابل و شهادت جمعی از دانش آموزان مظلوم تا نسل کشی عربستان در یمن و کودک کشی دولت غاصب اسرائیل در فلسطین به دست مستکبران عالم انجام می گیرد و امت اسلامی به خاطر این جنایت ها عزادار است و این عید را همراه با این عزا برگزار می کند.

وی ادامه داد: آمریکا ام الفساد است و به بهانه تامین امنیت و مقابله با گروه های تروریستی که عوامل خود انهاست در کشورهای منطقه حضور پیدا کرده است که نه تنها امنیت تامین نشد بلکه ناامنی های بیشماری ایجاد شد ، ملت های مسلمان باید هوشیار باشند دشمنان و مشکلات را بشناسند و به درستی با آن مقابله کنند، رمز موفقیت و نسخه شفا بخش، عمل به فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت است.

آیت الله محامی اذعان کرد: امیدوارم همه بتوانیم در انتخابات حضوری پرشور داشته باشید که نشانه قدرت و نقطه قوت جمهوری اسلامی است مسئولان اجرایی هم باید زمینه این حضور را فراهم کنند و مردم با جدیت و تلاش، حضوری شکوهمند داشته باشند و با شناخت دقیق بهترین انتخاب اصلح را برای کشور و شهر داشته باشند.


زمین گیر شدن دشمن با حضور پرشور و بصیرانه در انتخابات 1400

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان در خطبه های عید سعید فطر بیان کرد: پیروان راه حق، مدعیان و دوست داران مسیر خدا هستیم که باید بیش از دیگران دل و ذهن ما یاد خالق باشد.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا نزدیک است، به عنوان یک انسان مسلمان در این عصر در حکومت اسلامی و زیر چتر ولی خدا وظیفه داریم.

وی با بیان اینکه فلسقه وجودی انقلاب ندای حق و برافراشته شدن پرچم حق است و تمام حق جویان عالم در زیر این پرچم با مال و جان خود مقابل یاغی گری های قلدران عالم که برنامه ریزی کردند ایستادند و مجاهدت کردند، اضافه کرد: موتور پر تحرک و پر شتاب انقلاب اسلامی با تمام نامهربانی با هدف در مسیر حرکت می کند، اگر در انتخابات به خصوص انتخابات ریاست جمهوری که گفتمان انقلاب اسلامی توسط دولت به چرخش در می آید و به نتیجه می رسد، اگر در تراز انقلاب در این جایگاه نشیند خیلی از مباحث به کندی پیش می رود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری گفت: در این برهه از زمان حساس که دشمنان روی ضعف و افول قرار گرفته اند، اما انقلاب اسلامی قدرتمند تر است، اگر بصیرانه و پر شورانه در انتخابات شرکت کنیم دشمن را هر چه زودتر زمین گیر می کنیم، و وظیفه داریم یک انسان مومن، انقلابی، تحول آفرین، پا به کار و پرتلاش و اعتقاد به استقامت و توان داخلی و حضور پر شور در میدان برای رای دادن را انتخاب کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در فتنه ۸۸ فتنه گران جنایت و آشوب کردند، دشمن احساس کرد می تواند کاری کند و خسارت های که ایجاد شد بر اساس فتنه گری فتنه گران بود لذا حضور پرشور منجر به کمرنگ شدن هجمه دشمن می شود.

امام جمعه سراوان اذعان کرد: فطریه یا زکات ماه مبارک رمضان واجب شرعی است که باید بر اساس قوت قالب و به تعداد افراد پرداخت کند مگر آن دسته افراد که توان ندارد و این زمان باید به مستمندان و فقرا، یتیمان و بی سرپرستان پرداخت شود که بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری در خصوص حادثه و تلخ جانگداز دختران و کودکان افغانستانی که بی گناه به خاک و خون کشیده شدند، بیان کرد: این جنایت یک ننگ در عالم بشریت است و جنایتی که مورد پذیرش انسانیت نیست، افراط و تحجر، انسان های جاهل رو وا می دارد که کودکان معصوم را این چنین به خاک و خون بکشند و سازمان های به اصطلاح حقوق بشر مقابل این جنایت سکوت کردند که نشان می‌دهد پلیدی ها و زشتی ها تا چه اندازه در رفتار ها نمایان شده است.

وی گفت: سرچشمه کودک کشی در افغانستان از اسراییل است امید است با خروش مجاهدان فی سبیل الله در غزه که به برکت مقاومت شهدای سربلند مثل سلیمانی ها به وجود آمده این رژیم غاصب از روی زمین محو شود.

هیچ اراده ای نمی تواند وحدت شیعه و سنی را برهم بزند
 
حجت الاسلام مجتبی عزیزی امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز عید سعید فطر گفت: این روزها مسلمانان یکی از معجزات انقلاب اسلامی و حرکت مقاومت را به دو چشم می بینند.

وی افزود: امروز به برکت خون شهدا به خصوص خون شهید حاج قاسم سلیمانی اسرائیل به نا امن ترین نقطه جهان تبدیل شده است.

ام جمعه زابل گفت: کشوری که مدعی امن ترین آسمان جهان بود با موشک های گروه های مقاومت این روزها ها شرایط سختی را تجربه می کند کشوری که روی خون مردم مظلوم فلسطین ساخته شد و ۱۴ میلیون نفر از مردم این کشور را آواره کرده است.

وی ادامه داد: به برکت خون شهدا امروز اسرائیل به قفسی تنگ ،تاریک، سخت و قفسی بدون منفذ برای غاصبین تبدیل شد.

وی گف: فلسطینی هایی که تا دیروز سنگ تنها سلاح آنها بود به برکت انقلاب اسلامی امروز موشک نقطه زن دارند این اقتدار سپاهیست که زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است، خداوند به ملت مسلمان توفیق بدهد قبل از ظهور ولی عصر(عج) قدس را از چنگال صهیونیست بین الملل آزاد کنیم.

امام جمعه زابل تصریح کرد: هیچ اراده ای و حتی دلار های نفتی عربستان سعودی هم نمی تواند وحدت شیعه و سنی را از بین ببرد، امروز روز هوشیاری ماست و تا می توانیم باید برادری را مستحکم کنیم، دشمن شاهد روزی خواهد بود که امت اسلامی زیر یک پرچم به امامت امام زمان(عج) ایستاده اند.

مشارکت حداکثری در انتخابات، راه رهایی از مشکلات

 حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز عید سعید فطر در مصلی فاطمه الزهرا(س) بیان کرد: خودم و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم و باید بدانید تقوا از شاخصه های دینداری است.
 
وی افزود: همدلی و وحدت بی شائبه برادران اهل سنت و اهل تشیع خصوصا در ایرانشهر جای تقدیر و تشکر را دارد.
 
امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی، بسیج، سپاه و گروه های جهادی و سلامت که در راستای مواسات و خدمتگزاری در عرصه خدمت فعالیت می کنند، ستودنی و قابل تقدیر است.
 
وی اضافه کرد: مسئولین باید توجه ویژه به حل مشکلات مردم در راستای کاهش آلام آنان در گرفتاری ها داشته باشند.
 
این خطیب جمعه عنوان کرد: خدمت به مردم با تعارف و سخنرانی میسر نمی شود، بلکه مسئولین باید وسط میدان باشند و هلال مشکلات مردم باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: مسئولین و مدیران باید حتما به مسئله تولید و مانع زدایی توجه ویژه داشته باشند.
 
حجت‌الاسلام بزمانی گفت: کشتار مردم فلسطین را باید محکوم کرد و همین جا حمایت از جبهه مقاومت را اعلام می کنیم.
 
وی اذعان کرد: همانگونه که شب قدر تعیین کننده سرنوشت انسان بوده، شرکت در انتخابات هم سرنوشت ۴ ساله ما را رقم می زند و در انتخاب فردی که زمام امور کشور را به دست می گیرد باید نهایت دقت را داشت.
 
وی بیان کرد: انتخابات زمان تغییر وضعیت موجود بوده، اگر امروز کوچکی سفره مردم را شاهد هستیم و عدم اطمینان به ظرفیت های داخلی، نارضایتی گسترده را می بینیم، به دلیل بی تدبیری برخی مسئولین است.
 
بزمانی بیان کرد: راه رهایی از شرایط نامطلوب کنونی حضور و مشارکت حداکثری، آگاهانه مردم است.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1733622
ارسال نظر
نظرات