شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1400/02/23 شناسه خبر: 1733631
آیت الله دری نجف آبادی در خطبه های نماز عید سعید فطر:

رمضان فرصتی برای تقوای دلها بود/ جنایت افغانستان هیچ توجیهی ندارد/ تجهیز غزه به موشک به برکت انقلاب اسلامی است

رمضان فرصتی برای تقوای دلها بود/ جنایت افغانستان هیچ توجیهی ندارد/ تجهیز غزه به موشک به برکت انقلاب اسلامی است
امام جمعه اراک گفت: فلسطینیان به برکت انقلاب اسلامی به موشک هایی مجهز شده اند و این روزها شاهدیم که به جای استفاده از سنگ برای دفاع از خود، از این موشک ها استفاده می کنند و این دستاورد بزرگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز عید سعید فطر، ضمن تبریک این عید بزرگ به عموم مسلمین، گفت: ماه رمضان فرصتی برای همگان خصوصا جوانان بود تا از آن برای تقوای دلهایشان استفاده کنند؛ چرا که در این ماه راه ورود شیطان بسته و امکان نزدیک شدن به خدا و دوری از حرام ها راحت تر بود.

وی با بیان اینکه رمضان ماه بندگی خدا بود، افزود: نماز عید سعید فطر نیز نمازی به شکرانه یک ماه بندگی است.

آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به جنایت صورت گرفته در افغانستان، گفت: چند روز گذشته شاهد جنایت دیگری از گروه های تروریستی در غرب کابل بودیم که در آن با انفجار سه بمب در مدرسه ای دخترانه، ۸۵ کودک و نوجوان به شهادت رسیدند و بیش از ۱۵۰ نفر زخمی شدند.

وی تصریح کرد: این داغ جان‌کاه را به مردم مظلوم افغانستان تسلیت می گوییم و بیان می داریم که انجام چنین جنایات ددمنشانه ای علیه دختران بی گناه افغان هیچ گونه توجیهی ندارد.

امام جمعه اراک با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی، گفت: دور جدید جنایات این رژیم سفاک که از دهم ماه مبارک رمضان آغاز شده و حدود ۲۰ روز از آن می گذرد باعث کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم مظلوم فلسطین شده است.

وی با بیان اینکه یهودیان صهیونیست امروزه بیش از ۹۴ درصد سرزمین های اشغالی را در دست گرفته اند، گفت: این در حالی است که قبل از اشغال این سرزمین ها، تنها حدود ۳درصد فلسطین را یهودیان تشکیل می دادند.

امام جمعه اراک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، گفت: همانگونه که ایشان فرمودند رژیم صهیونیستی یک پادگان نظامی است که از جنایات کاران حرفه ای تشکیل شده و شاهدیم که با زورگویی خود، این روزها نوار غزه را بمباران می کنند.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: البته فلسطینیان به برکت انقلاب اسلامی به موشک هایی مجهز شده اند و این روزها شاهدیم که به جای استفاده از سنگ برای دفاع از خود، از این موشک ها استفاده می کنند و این دستاورد بزرگی است.

وی در پایان خطبه ها خاطرنشان کرد: ۲۸ خرداد ماه انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم که امیدواریم پر شور برگزار شود. همچنین امیدواریم هر چه زودتر واکسن کرونا در اختیار مردم قرار بگیرد و در سالی که به نام تولید نامگذاری شده شاهد رونق تولید در کشورمان باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1733631
ارسال نظر
نظرات